DonDamiano rozpoczyna sezon od mocnego uderzenia!

Pierwsza runda tego sezonu została rozegrana, tak jak poprzednio na torze Dupcyngiel. Tym razem głównymi aktorami nie byli Rojek (który zawiesił karierę), ani Anansi, lecz DonDamiano, który był najszybszy we wszystkich sesjach.

LIGA 1

Jako, że to pierwsza runda sezonu i to na takim torze, można się było spodziewać zaciętej rywalizacji i tak było. Pole position zdobył DonDamiano z czasem 23.667, który wyprzedził drugiego Tikeja69 o zaledwie 0.032s. W 0.1 sekundy zmieścił się również Anansi, natomiast w jednej sekundzie zmieściło się aż 12 zawodników.

Po starcie z pole position w miarę bezpieczną przewagę przez cały wyścig utrzymywał DonDamiano (choć nie był to dla niego bezproblemowy wyścig), a tuż za nim podróżował Tikej69, jednak nie był na tyle blisko, aby wyprzedzić Dona, choć na metę wjechał tuż za tylnym skrzydłem kapitana zespołu ArcyMax, a dokładniej 0.4 sekundy za nim. Podium po spokojnym wyścigu uzupełnił jadący- jak sam przyznaje- na luzie Vanrook16, który do zwycięzcy stracił 9 sekund.

Prawie 6 sekund za podium dojechał Stachu32, który przez cały wyścig toczył zacięty pojedynek z Adamem00 i dopiero na przedostatnim kółku zdołał go ostatecznie wyprzedzić, ostatecznie różnica między nimi wyniosła 1.7 sekundy. Na szóstym miejscu po starcie z 3 pola i dwóch pit-stopach finiszował Anansi, ze stratą 23 sekund do zwycięzcy.

Punktowaną dziesiątkę uzupełnili: MPluta2 (+36.3), Markfire17 (+1:00.733), Szymon96 (+1:05.301) oraz Adixniow (+1:11.801). Do wyścigu wystartowało 17 zawodników, a nie ukończyli go Civix_POL i Jooker.

Wypowiedzi po GP Dupcyngla:

Tikej69: "Witam, wszystkich. Sezon zacząłem bardzo dobrze, Dupcyngiel to znienawidzony przeze mnie tor ale tym razem jeździło się naprawdę przyjemnie i cenne 2 miejsce. I walczymy dalej."

Vanrook16: "Niestety ten sezon zaczynam tak jak kończyłem poprzedni na totalnym luzie, studiuje i nie mam czasu nawet na próbne wyścigi.Myślę, że bez problemu zdobyłbym tutaj PP i wygrał wyścig, ale no cóż czasu brak. Postaram się go znaleźć więcej podczas jazdy na torze NO i zamieszczać w czołówce."

Stachu32: "Jestem zadowolony z kwalifikacji. 5 miejsce na początek sezonu jest dla mnie ok. Wyścig jechałem spokojnie wiedziałem że nie przegonie czołówki. Chyba zająłem 4 miejsce a to dobry początek.Gratki dla Dona!"

Adam00: "Witam Was drogie dzieciaczki.To był mój powrót do 1 ligi i od razu rewelacyjna pozycja na sam początek sezonu. W kwalifikacjach moim celem było zajęcie 6 miejsca. Plan został wykonany w 100%. Podczas wyścigu byłem skupiony bo wiedziałem, że pojadę bardzo dobrze. Wystartowałem z 6 pozycji walczyłem o 4 miejsce z Stachem jednak on jeździ już kilka lat i zna ten tor i przegrałem z nim o 2 sekundy. Myślałem że zajmę 6 pozycję ale Anansiemu nie wyszedł wyścig i zająłem 5 miejsce. Mój kolega zespołowy zajął bardzo dobre 7 miejsce i nieoficjalnie możemy zajmować 2 miejsce w klasyfikacji teamów. Dziękuję za uwagę oraz gratuluje DonDamiano za zwycięstwo w wyścigu."

Zwycięzca natomiast zwołał specjalną konferencję prasową, a oto co miał do powiedzenia:

"Dzień Dobry. No cóż. Od początku treningu - w przeciwieństwie do poprzedniego sezonu - byłem całkiem szybki. Trening był wyjątkowo krótki więc sporo decyzji było podejmowanych "na szybko". Tikej również od początku był bardzo szybki i to właśnie w nim oraz Anansim upatrywałem głównych rywali w ten weekend. Kiedy przyszedł czas na kwalifikacje, zaryzykowałem z bolidem co później się opłaciło - ale łatwo nie było. W piątek, jechałem naprawdę dobre kółko. Właściwie się załamałem po bandzie w S3. Sądziłem, że już pozamiatane. Później jeszcze próbowałem ale nic z tego nie wychodziło. I tu podjąłem kolejną ryzykowną decyzję. Postanowiłem w pełni skoncentrować się na wyścigu. W niedzielę, na dwie godziny przed końcem kwalifikacji dostrzegłem, że zostało mi jeszcze troszkę pieniędzy. Właściwie jedyne co mogłem "wrzucić" to była aerodynamika. Tak też zrobiłem. Nagle, bolid zaczął naprawdę lepiej jeździć - może nie szybciej ale przede wszystkim łatwiej było złożyć kółko. Dałem sobie ostatnią szansę. W pół godziny udało się zrobić to, czego wcześniej nie potrafiłem przez dwa dni. Naprawdę chciałem coś osiągnąć w tych kwalifikacjach bo wiedziałem, że mam tutaj naprawdę dobre tempo. No i się udało. W S3 podczas tego okrążenia przejechałem ze łzami w oczach i jakieś 5cm od monitora.

Przed wyścigiem się strasznie stresowałem. Właściwie od czwartku... Każda jedna symulacja obyła się bez bandy. Jedynie zawsze raz w ciągu jazdy zacinał mi tor co również przydarzyło się w wyścigu - zaraz po wyjeździe z pit stopu. Wszystkie próbne wyścigi oscylowały w czasach 6.24-6.26 co napawało sporym optymizmem aczkolwiek byłem świadom tego, że jak co wyścig w jego trakcie będę się panicznie trząsł, a właściwie moje ręce.

Przyszedł ten moment. W panicznym pośpiechu (chciałem zdążyć na 20:00) nałożyłem pudełko z jakiejś gry na lewy górny róg ekranu, tak, aby nie widzieć wyników live. Pierwszy stint był naprawdę fajny. Jechało się spokojnie i z całkiem dobrymi czasami. Pit stop również był bardzo dobry. Niestety, po Pit Stopie w S2 zaciął mi się tor na nieco ponad sekundę. Trochę mnie to zmyliło z tropu i zaszczepiło we mnie ziarnko niepewności. Troszkę wówczas odpuściłem. Czasy spadły w okolice dolnych 25. Na dodatek, na ostatnim okrążeniu bolid właściwie jechał sam. Ślizgał totalnie a że nie zdarzało się tak w treningu, nie byłem na to przygotowany.

Na szczęście udało się dojechać całym, nie uszkodzonym bolidem. Naprawdę chciałem coś sobie udowodnić i zrobiłem wszystko co mogłem aby tak się stało. Poniekąd pokazuje to liczba moich okrążeń. Wielkie gratulacje dla wszystkich zawodników którzy ukończyli swoje wyścigi i dziękuje Tikejowi za walkę do końca. No i dziękuje Anansiemu. Gdyby nie ten dziad, nic by z tego nie było. Pozdrawiam."

LIGA 2.1

W lidze 2.1 tempo dyktował Kirkus12, który w kwalifikacjach wykręcił 24.568 i o prawie 1.3 pokonał Pietrka448. W wyścigu natomiast Kirkus wyprzedził Rafika75 o 37.4 sekundy, a kolejne trzy sekundy stracił Pietrek448. Wyścig ukończyło 5 kierowców.

Wszelkie wyniki znajdziecie na stronie maxf1.com, w zakładce "WYNIKI".

To wszystko na dziś i oczywiście zapraszam do śledzenia MaxF1 News, a także profilu MaxF1 na Facebooku. Aha, kolejny wyścig odbędzie się na torze o najkrótszej nazwie- na torze NO.