27 sezon MaxF1 Championship: Przeżyjmy to jeszcze raz!

27 sezon MaxF1 Championship to już przeszłość, zatem pora na podsumowanie. Jest to pierwsza część podsumowania, w której prześledzimy sezon wyścig po wyścigu.

GP Dupcyngla: DonDamiano rozpoczyna od mocnego uderzenia!

Pierwsza runda sezonu miała miejsce na torze Dupcyngiel, co zapowiadało bardzo zaciętą rywalizację i tak też było. Od początku tygodnia tempo narzucał DonDamiano, który w treningu wykręcił czas 23.734, a kwalifikacjach wykręcił czas 23.667, który zapewnił mu pole position. Drugi Tikej69 stracił 0.032s, a trzeci (jadący gościnnie) Anansi 0.099s. W wyścigu również Don rozdawał karty, utrzymując przez cały wyścig bezpieczną przewagę nad Tikejem, jednak pod koniec wyścigu miał problemy z przyczepnością i ostatecznie jego przewaga wyniosła 0.4 sekundy. Podium z 9-sekundową stratą uzupełnił jadący na luzie Vanrook16.

GP NO: Zwycięstwo Tikeja69 i dramat DonDamiana

Swoje drugie pole position w tym sezonie wywalczył DonDamiano, który wykręcił 28.867, wyprzedzając o 0.172s Tikeja69 i o 0.233 Vanrooka16. Po starcie pierwsze miejsce obronił Don, który prowadził przez trzy okrążenia, zanim problemy techniczne nie zrzuciły go na koniec stawki. Ostatecznie finiszował on na ostatnim, 15 miejscu z ponad 5-minutową stratą, na pocieszenie pozostało mu najszybsze okrążenie wyścigu- 29.166. Wyścig padł łupem Tikeja69, który wyprzedził Vanrooka16 o 9 sekund i Stacha32 o 22 sekundy.

GP Kalischreinigung: Vanrook16 zwycięzcą wyścigu, DonDamiano zwycięzcą I terminu

Sesję treningową na czele tabeli zakończył DonDamiano z czasem 24.968, jednak później pałeczkę przejął Vanrook16, który zdobył pole position i wygrał wyścig. W kwalifikacjach Vanrook16 zdobył pole position z czasem 24.942, wyprzedzając Dona różnicą 0.091s, a trzeci był Tikej69. Wyścig również był po kontrolą Vanrooka, który prowadził od startu do mety i finiszował 4.6 sekundy przed DonDamianem. Po spokojnym wyścigu podium uzupełnił Tikej69. O ile wyścig był spokojny, o tyle po nim było bardzo ciekawie. Po zakończeniu rywalizacji DonDamiano oskarżył Vanrooka o celową jazdę w drugim terminie, Vanrook z kolei twierdzi, że to nie jest czekanie, aż Don pojedzie wyścig, a po prostu brak czasu. Kto więc miał rację? Odpowiedzi na to pytanie prawdopodobnie nigdy nie poznamy. Ten wątek był już wałkowany do końca sezonu, być może będzie czas na szersze opisanie tej sprawy.

GP Bankruta: Vanrook16 odnosi drugie zwycięstwo w sezonie

W treningu po raz kolejny najszybszy był DonDamiano, który wykręcił czas 23.566, wyprzedzając Vanrooka16 o 0.001s. Co ciekawe czas ten nie został poprawiony w kwalifikacjach, w których najszybszy był Vanrook16, z czasem 23.600 o 0.001s wyprzedzając Tikeja69. Trzecie pole wywalczył DonDamiano, który najwyraźniej odpuścił sobie sezon. Kolejne bezproblemowe zwycięstwo odniósł Vanrook16, który dojechał do mety 8.5 sekundy przed Tikejem69. Podium z ponad 20 sekundową stratą uzupełnił DonDaamiano.

GP Smerfa: Vanrook16 wygrywa po raz trzeci w tym sezonie

Pole position w kwalifikacjach wywalczył Vanrook16, z czasem 28.129, wyprzedzając Tikeja69 o 0.2 sekundy i Stacha32 o 0.4 sekundy. Festiwal błędów i uszkodzonych bolidów wygrał Vanrook16, który jako jeden z nielicznych uniknął problemów i finiszował 34 sekundy przed Mplutą2, który również zaliczył spokojny wyścig. Podium z 50 sekundową stratą uzupełnił DonDamiano. Wyścigu nie ukończył natomiast Tikej69, który do tej pory był jedynym zawodnikiem mogącym zagrozić Vanrookowi w klasyfikacji. Po nieukończonym wyścigu Tikej69 wywiesił białą flagę i na tym zakończył swój sezon.

GP Samuraja: Vanrook16 wygrywa i po raz drugi zostaje mistrzem 1 ligi

Na torze Samuraj od początku tempo dyktował Vanrook16, który w treningu uzyskał czas 20.598, jednak w kwalifikacjach nie poprawił tego czasu, wykręcając 20.699. Prawie 0.7 sekundy za nim uplasował się DonDamiano, a kolejne 0.1 stracił Stachu32. Wyścig po raz kolejny kontrolował Vanrook16, choć na początku wyścigu stracił na chwilę pozycję lidera, ale ostatecznie wygrał 34 sekundy przed DonDamianem. Podium po nieplanowanym postoju na drugim okrążeniu uzupełnił Arek12, z prawie 53-sekundową stratą. Wydarzeniem wyścigu była jednak nieobecność Krzysztofma(!), która ostatnio miała miejsce w 25 sezonie. Czwarte zwycięstwo dało Vanrookowi czwarty mistrzowski tytuł w karierze i drugi w 1 lidze.

GP Torpedosa: DonDamiano kończy sezon, tak jak go zaczął

Sesję treningową na torze Torpedos na czele zakończył Vanrook16, który wykręcił czas 30.831, którego nie poprawił w kwalifikacjach, ale i tak był najszybszy z czasem 31.127, wyprzedzając DonDamiana o 0.1s i Stacha32 o 0.5s. Po starcie prowadzenie utrzymał Vanrook16, a za nim jak cień podążał Don. Wkrótce po rutynowych pit-stopach Vanrook16 popełnił błąd w 3 zakręcie, który zmusił go do dodatkowego postoju. DonDamiano wysunął się na prowadzenie, którego już nie oddał do samej mety. Vanrook dojechał prawie 10 sekund za Donem, a podium uzupełnił Stachu32, ze stratą 13 sekund.

Klasyfikacja generalna

Po raz drugi mistrzem MaxF1 Championship w 1 lidze został Vanrook16, który 5 razy startował z pole position i za każdym razem stał na podium, z czego 4 razy na jego najwyższym stopniu, co dało mu 151 punktów. Drugi DonDamiano zgromadził 116 punktów, 6 razy finiszując na podium i 2 razy wygrywając. Na trzecim miejscu uplasował się Stachu32 z 86 punktami na koncie i z zaledwie dwoma podiami.

Pozostałe ligi

W lidze 2.1 mistrzostwo wywalczył Kryniosnk, który zgromadził 130 punktów, po drodze startując z pole position 2 razy, stając 5 razy na podium, z czego 4 razy na jego najwyższym stopniu. Za nim uplasowali się jedyni zawodnicy, którzy ukończyli wszystkie wyścigi. Pietrek448 zdobył 121 punktów i 6 razy stał na podium, wygrywając 1 wyścig, a Zichera 5-krotnie finiszował na podium i uzbierał 97 punktów. Dwa zwycięstwa ma na koncie piąty w tabeli Kirkus12 (były to jego jedyne dwa wyścigi).

Sezon w lidze 2.2 na czele zakończył Xavi z dwoma zwycięstwami i jednym drugim miejscem, zdobywając łącznie 68 punktów. Dwa zwycięstwa ma koncie także drugi w tabeli Dzagla17, dla którego były to jedyne dwa przejechane wyścigi, a na trzecim miejscu uplasował się Arek642 z jednym zwycięstwem, jednym trzecim miejscem i z 40 oczkami.

To wszystko na dziś. Zapraszam do śledzenia MaxF1 News, bo już niebawem pojawi się druga część podsumowania.