28 sezon MaxF1 w liczbach

Dziś na MaxF1 News druga część podsumowania 28 sezonu MaxF1 Championship, w której garść ciekawych statystyk.

0.067s- najmniejsza różnica między pierwszym, a drugim zawodnikiem w kwalifikacjach (tor Fajf)

0.836s- największa różnica między pierwszym, a drugim zawodnikiem w kwalifikacjach (tor dla Damiana)

2.768s- najmniejsza różnica między pierwszym, a drugim zawodnikiem w wyścigu (tor dla Roberta)

2- tyle teamów uczestniczyło w tym sezonie

3- tylu zawodników prowadziło wyścig

5- tylu zawodników zmieściło się w jednej sekundzie w kwalifikacjach (na torze Kalischreinigung, co stanowi rekord w tym sezonie)

5.233s- najszybszy czas przejazdu przez pit-lane (Anansi, tor dla Damiana)

6- najwięcej zwycięstw, które należą do Anansiego, a 1 zwycięstwo odniósł Stachu32

6- najwięcej pole positions, które zdobył Anansi, 1 pole position przypadło Vanrookowi16

6 minut 22.7s- najkrótszy wyścig w tym sezonie (tor dla Damiana)

7- tylu zawodników ukończyło wszystkie wyścigi w 1 lidze

9 minut 8.799s- najdłuższy wyścig w tym sezonie (tor Fajf)

14- tylu zawodników zdobywało punkty w 1 lidze

24- największa tygodniowa frekwencja w tym sezonie we wszystkich ligach (tor Kalischreinigung)

40.522s- największa różnica między pierwszym, a drugim w wyścigu (tor Fajf)
89- tyle okrążeń na prowadzeniu przejechał Anansi, co stanowi ok. 85% wszystkich okrążeń

162- tyle punktów zdobył Anansi w drodze po swój 4 mistrzowski tytuł zarówno w 1 lidze, jak i w całej karierze

470- tyle punktów zdobył mistrzowski team Mclaren-Honda 2016 (290 Vanrooka16+ 180 Tikeja69)