30 sezon MaxF1: Przeżyjmy to jeszcze raz!

Sezon się już skończył, więc zgodnie z tradycją na MaxF1 News pojawia się jego podsumowanie. Dziś część pierwsza, a w niej podsumowanie sezonu wyścig po wyścigu.

TOR FAJF: Vanrook16 wygrywa otwarcie sezonu

Po starcie z pole position Vanrook utrzymał prowadzenie, który jednak musiał uważać na Tikeja, ale nie zbyt długo, ponieważ jadący na ustawieniach kwalifikacyjnych Tikej69 wkrótce popełnił błąd i uderzył w bandę. Po spokojnym wyścigu na drugim miejscu uplasował się Arek12, który po swoim pit-stopie musiał uporać się ze Stachem32, ale nie stanowiło to większego problemu, ponieważ Stachu miał bardziej zużyte opony. Poza podium znalazł się Tikej69, który finiszował na 5 miejscu za Civixem_POL.

TOR DLA ROBERTA: Arek12 odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w 1 lidze! Dramat Tikeja- akt 1.

Na torze dla Roberta na czele wyścigu znaleźli się zawodnicy, którzy uniknęli poważnych błędów, a mianowicie Arek12, który wygrał po raz pierwszy w 1 lidze i wysunął się na prowadzenie w klasyfikacji oraz Civix_POL, który z jednej strony finiszował 14 sekund za zwycięzcą, a z drugiej musiał odpierać ataki Vanrooka na ostatnich kółkach. Początkowo to Vanrook prowadził, a później Stachu32, jednak obaj popełnili kilka poważnych błędów, które poskutkowały dodatkowymi pit-stopami i brakiem szans na zwycięstwo. Ogromny pech dopadł Tikeja69, któremu z niewyjaśnionych przyczyn wyłączyła się przeglądarka i było po wyścigu.

TOR KACZUSZKA: Vanrook16 wraca na najwyższy stopień i na pozycję lidera klasyfikacji

Tym razem obyło się bez większych dramatów. Vanrook16 wygrał po starcie z pole position, choć przez cały wyścig musiał pilnować pozycji lidera, ponieważ na początku chrapkę na nią miał Stachu32, jednak ten wkrótce popełnił błąd, ale nie oznaczało to spokoju Vanrooka, gdyż do samej mety dosyć blisko niego podążał Tikej69. Ostatecznie Vanrook utrzymał to prowadzenie, 1.3s za nim znalazł się Tikej, a podium uzupełnił Stachu32. Po tym wyścigu na fotel lidera klasyfikacji generalnej wskoczył Vanrook16.

TOR DEBIUT: Tikej69 bierze się za odrabianie strat.

Podczas wyścigu na torze Debiut doszło do małego zamieszania. Pole position wywalczył Stachu32, ale na pierwszym polu nie wiadomo kiedy ustawił się Arek12 (z czwartym czasem w kwalifikacjach) i to on prowadził po starcie, ale tym razem to on nie ustrzegł się błędów i wyścig zakończył poza podium, na 4 miejscu. Wyścig wygrał Tikej69 przed Stachem32 i Vanrookiem16. Na szczęście cały bałagan został sprzątnięty i nie miał on wpływu na kolejność na mecie.

TOR 26 KWIETNIA: Tikej69 wygrywa po raz drugi z rzędu i wraca do gry.

Choć Tikej69 w kwalifikacjach zajął 3 miejsce, to jednak wyścig całkowicie zdominował, jadąc bardzo szybko, unikając błędów i finiszując prawie 20 sekund przed Vanrookiem16, któremu tych błędów nie udało się uniknąć. Podium uzupełnił Arek12, który na ostatnich kółkach musiał odpierać ataki jadącego na świeżym ogumieniu Stacha32. Po tym wyścigu przewaga Vanrooka nad Arkiem12 wzrosła do 16 punktów, ale zmalała nad trzecim Tikejem69.

TOR KALISCHREINIGUNG: Tikej69 odnosi trzecie zwycięstwo w sezonie.

Wyścig na torze Kalischreinigung można by podzielić na dwie części. Na początku sytuację kontrolował startujący z pole position Vanrook16, ale blisko niego trzymał się Tikej69. Po przetasowaniach tuż przed (dosłownie tuż przed, bo na wjeździe do alei serwisowej) i tuż po pit-stopach na czele znalazł się Tikej69, który dowiózł trzecie zwycięstwo w tym sezonie, wyprzedzając 1.2 sekundy Vanrooka16. Podium natomiast uzupełnił Arek12. Na jeden wyścig przed końcem sezonu Vanrook miał dosyć bezpieczną 13-punktową przewagę nad Tikejem69.

TOR DLA DAMIANA: Anansi wygrywa na zakończenie sezonu. Dramat Tikeja- akt 2.

Wyścig na torze dla Damiana okazał się być prawdziwym thrillerem, a dla niektórych nawet dramatem. Oczywiście nie dla Anansiego, który przyszedł, zobaczył i pewnie zwyciężył w wyścigu. Prawie 20 sekund stracił finiszujący z uszkodzonym bolidem Stachu32, który pokonał Arka12 o niespełna 0.3 sekundy. Czwarty na mecie Civix_POL został wykluczony z wyników wyścigu w związku z banem na konto. Na piątym miejscu po kłopotach technicznych uplasował się Vanrook16. Wyścigu po raz drugi w tym sezonie nie ukończył Tikej69, któremu przydarzyło się to co na torze dla Roberta. Jak pokazał ten wyścig 13-punktowa przewaga nie okazała się być taka bezpieczna, ponieważ gdyby Tikej wygrał ten wyścig to zostałby mistrzem. No, ale nie ma co gdybać, bo gdyby babcia miała wąsy to by była dziadkiem.

30 sezon MaxF1: Epilog

Ostatecznie sezon z mistrzowskim tytułem zakończył Vanrook16, gromadząc 126 punktów, wygrywając po drodze dwa wyścigi i tylko raz plasując się poza podium. 14 punktów za nim znalazł się Arek12, który na torze dla Roberta odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w 1 lidze, a oprócz tego jeszcze 4 razy stał na podium. Sezon na trzecim miejscu zakończył Tikej69, który wygrał najwięcej, bo 3 wyścigi i zdobył łącznie 103 punkty, o jeden więcej niż Stachu32.

To już wszystko jeśli chodzi o pierwszą część podsumowania. Druga pojawi się niebawem, a w niej duża dawka różnych statystyk.