wtorek, 7 listopada 2017

31 sezon MaxF1: Przeżyjmy to jeszcze raz!31 sezon jest już zakończony, pora zatem na podsumowanie. Pierwsza część to tradycyjnie przebieg sezonu wyścig po wyścigu.TOR DUPCYNGIEL: Rojek wraca do ścigania z przytupem!

Początek rywalizacji na torze Dupcyngiel był dosyć spokojny, prowadzenie po starcie z pole position utrzymywał Vanrook16, jednak po pit-stopach do ataku przystąpił gospodarz Rojek, który uporał się z nim i niezagrożony zameldował się na mecie 1.2 sekundy przed Vanrookiem. Vanrooka z kolei na ostatnich kółkach próbował jeszcze wyprzedzić Stachu32 ale to mu się nie udało.


TOR NO: Vanrook16 wygrywa chaotyczny wyścig

Wyścig na torze NO okazał się być sporym wyzwaniem dla zawodników, wielu z nich bliżej zaprzyjaźniło się z barierami okalającymi tor, błędów nie ustrzegł się nawet zwycięzca wyścigu Vanrook16, który po tym wyścigu awansował na fotel lidera klasyfikacji generalnej. 5 sekund za nim uplasował się Pol_Yakov, lider wyścigu przez moment. Na kolejnych pozycjach wyścig ukończyli Rojek i Stachu32, którzy musieli odbyć po dwa dodatkowe pit-stopy.


TOR KALISCHREINIGUNG: Rojek wygrywa i wraca na fotel lidera klasyfikacji generalnej

W kwalifikacjach najszybszy był Vanrook16 ale w wyścigu to Rojek był najlepszy, wygrał wyścig po wyprzedzeniu Vanrooka podczas postojów w alei serwisowej, co dało mu awans na pozycję lidera klasyfikacji. Podium uzupełnił natomiast ProEloKubas, dla którego było to pierwsze podium w 1 lidze od ostatniego wyścigu 5 sezonu na torze Bankrut. Dopiero na ósmym miejscu znalazł się Stachu32, który po błędzie na początku wyścigu i nadprogramowym pit-stopie nie był w stanie się przebić do przodu.


TOR BANKRUT: Vanrook16 wygrywa wyścig. Rojek poza wyścigiem.

Wyścig na torze Bankrut okazał się być punktem zwrotnym tego sezonu. Wyścig po początkowej walce ze Stachem32 wygrał Vanrook16, co przy braku punktów Rojka pozwoliło mu oddalić się w klasyfikacji generalnej na bezpieczną odległość. Na ostatnich okrążeniach Stachu próbował jeszcze odpowiedzieć na jego tempo, jednak na atak było już za późno. Podium uzupełnił MPluta2, który w drugiej połowie wyścigu wykorzystał błędy Pol_Yakov`a i ProEloKubasa.


TOR SMERF: Stachu32 pokonuje Rojka na ostatnim okrążeniu

Na torze Smerf jedyne zwycięstwo w tym sezonie odniósł Stachu32. Do czasu rutynowych pit-stopów na czele wyścigu podążał zdobywca pole position Stachu32 przed Rojkiem, który mimo, że jechał tuż za nim nie był w stanie go wyprzedzić. Postoje zmieniły sytuację, ponieważ Rojek znalazł się na czele, 5 sekund przed Stachem i narzucił wysokie tempo, które na finałowym okrążeniu okazało się być zbyt wysokie, bowiem uderzył w bandy i roztrwonił 8- sekundową przewagę, oddając zwycięstwo w ręce Stacha. Przewaga Rojka okazała się być wystarczająca do utrzymania drugiego miejsca, choć blisko byli Vanrook16 i Pol_Yakov.


TOR SAMURAJ: Vanrook16 czterokrotnym mistrzem 1 ligi MaxF1

Na torze Samuraj poznaliśmy mistrza MaxF1, którym po raz 4 został Vanrook16, który przypieczętował mistrzostwo zwycięstwem, choć aż do przedostatniego prowadził Stachu32, jednak błąd na finałowym okrążeniu kosztował go zwycięstwo, do którego zabrakło mu 1.4 sekundy. Podium po spokojnym wyścigu uzupełnił Pol_Yakov. Na 9 miejscu z prawie 14-minutową stratą zajął Rojek, który najwyraźniej testował silnik Hondy, ponieważ kilka razy zatrzymywał się na torze.


TOR TORPEDOS: Vanrook16 kończy sezon zwycięstwem

Po starcie z pole position Vanrook16 pewnie wygrał na torze Torpedos, choć nie ustrzegł się on błędu. Przeszkodzić mu w odniesieniu zwycięstwa próbował Stachu32, lecz jego tempo okazało się być zbyt szybkie, ponieważ wylądował w barierach i musiał odbyć nieplanowany postój. Sporą dawkę emocji na ostatnich kółkach zafundowali zawodnicy MaxF1 News. Jadący na trzecim miejscu MPluta zbliżał się do jadącego na mocno zużytych oponach Pol_Yakova, jednak zabrakło czasu na wyprzedzenie go, ostatecznie wpadli na metę w odstępie 0.097s. Na starcie zabrakło Rojka, który nie miał już szans na mistrzostwo.Ostatecznie sezon na czele klasyfikacji zakończył Vanrook16, który zdobył łącznie 151 punktów, nie schodząc z podium i wygrywając po drodze 4 wyścigi. 47 punktów za nim uplasował się Stachu32, który wygrał jeden wyścig, a poza tym stał na podium jeszcze 3 razy. Dla Stacha jest to już 16 puchar na koniec sezonu. Na trzecim miejscu sezon zakończył Pol_Yakov, tracący do Stacha 9 oczek.
To już wszystko jeżeli chodzi o pierwszą część podsumowania sezonu. Kolejna pojawi się niebawem, prawdopodobnie w czwartek.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz