33 sezon MaxF1: Przeżyjmy to jeszcze raz!

33 sezon MaxF1 to już historia, zatem przyszła pora na podsumowania. Dziś część pierwsza, w której podsumujemy sezon wyścig po wyścigu.

DUPCYNGIEL: Zwycięski powrót Vanrooka16

Na torze Dupcyngiel po starcie z pole position na prowadzeniu przez pierwszą połowę znajdował się Stachu32, jednak po swoim pit-stopie popełnił błąd, uderzając w bandę, przez co musiał wrócić do alei serwisowej, zaprzepaszczając szanse na zwycięstwo. W ten sposób prowadzenie objął Vanrook16, które dowiózł już do mety, choć w końcówce Tikej69 i Rojek mocno naciskali ale byli zbyt daleko i ostatecznie drugi na mecie Tikej stracił nieco ponad sekundę. Szarża Stacha pod koniec wyścigu starczyła na czwarte miejsce.

NO: Vanrook16 wygrywa po dramatycznej końcówce

Tym razem pole position wywalczył Vanrook16, po starcie utrzymał on prowadzenie, które jednak wkrótce stracił na rzecz szarżującego Rojka, który wcześniej uporał się ze Stachem. Szczęście Rojka nie trwało zbyt długo, ponieważ uderzył w bandy, a po naprawach... zrobił to samo. W końcówce jednak pojawiła się szansa na jego zwycięstwo, ponieważ Vanrook16 nie również ustrzegł się błędu i kończył wyścig uszkodzonym bolidem. Rojek dopadłby go, gdyby nie kolejny błąd, przez który musiał zadowolić się drugą lokatą, nieco ponad sekundę za Vanrookiem i ok. 2 sekundy przez Stachem.

KALISCHREINIGUNG: Vanrook16 wykorzystuje problemy Stacha32 i wygrywa po raz z rzędu

W kwalifikacjach Stachu32 o włos pokonał Vanrooka16, a dokładniej o 0.031s i to on prowadził przez większość dystansu. W końcówce jednak Stachu zmagając się z problemami technicznymi uderzył w bariery i finiszował uszkodzonym samochodem, co wykorzystał jadący za nim Vanrook16, odnosząc trzecie zwycięstwo w sezonie (i jak się później okazało ostatnie). Stachu utrzymał drugie miejsce, przyjeżdżając na metę przed Arkiem12, który otrzymał prezenty od Rojka i Tikeja69, którzy popełnili błędy.

BANRKRUT: Anansi wraca, Anansi wygrywa

Na torze Bankrut do rywalizacji na chwilę zdecydował się wrócić Anansi, choć to nie on startował z pole position, a Stachu32. W wyścigu Anansi dość szybko uporał się z nim i nie oddał prowadzenia do samej mety, systematycznie zwiększając przewagę do ponad 7 sekund. Stachu pod koniec wyścigu musiał uważać na szalejącego Tikeja69, zdołał jednak utrzymać go za sobą. Nie najlepszy wyścig zaliczył Vanrook16, któremu eksperyment z ustawieniami nie wyszedł na dobre i finiszował na czwartym miejscu, z ponad 10- sekundową stratą do podium.

SMERF: Anansi odnosi kolejne pewne zwycięstwo

W kwalifikacjach tym razem najszybszy był Anansi, który o włos pokonał Vanrooka16, w wyścigu jednak nie pozostawił złudzeń, odnosząc zwycięstwo, prowadząc niemal przez cały dystans. Do zmian opon podążał za nim Vanrook16 ale stracił pozycję na rzecz Stacha32 podczas pit-stopów i nie był w stanie utrzymywać jego tempa, kończąc wyścig ponad 4 sekundy za nim.

SAMURAJ: Dominacja Anansiego

Rywalizację na torze Samuraj zdominował Anansi, który najpierw wywalczył pole position jako jedyny schodząc poniżej 21 sekund, z przewagą 0.8 sekundy, a później jako jedyny z czołówki uniknął poważnych błędów i na mecie zameldował się ponad 20 sekund przed Stachem32. Ten z kolei tych błędów się nie ustrzegł i kończył wyścig uszkodzonym samochodem. Podium- również z przygodami- uzupełnił Pol_Yakov, który także uszkodził w końcówce bolid i o włos zostawił za sobą Arka12. Po błędzie na początku wyścigu lider klasyfikacji generalnej Vanrook16 nie był w stanie wrócić do czołówki, kończąc wyścig na szóstym miejscu prawie 40 sekund za zwycięzcą.

TORPEDOS: Stachu32 wygrywa, Vanrook16 pięciokrotnym mistrzem 1 ligi

Ostatnie w tym sezonie kwalifikacje padły łupem Anansiego, który jednak wycofał się z wyścigu na pierwszym kółku. W ten sposób w walce o zwycięstwo pozostało dwóch zawodników- Stachu32 i Vanrook16. Początkowo Vanrook trzymał się dość blisko lidera ale postanowił nie forsować tempa i ryzykować uszkodzeniem samochodu, a drugie miejsce gwarantowało mu mistrzowski tytuł. Ostatecznie wygrał Stachu, 5 sekund przed Vanrookiem16. Po dosyć spokojnym wyścigu podium uzupełnił Pol_Yakov.

Po siedmiu wyścigach rywalizacji mistrzowski tytuł- po raz piąty w karierze- zdobył Vanrook16, który wygrał trzy pierwsze rundy i zgromadził 128 punktów. O 4 oczka pokonał on Stacha32, który wygrał tylko jeden wyścig ale przejechał bardzo równy sezon, tylko raz nie stając na pudle. Rzutem na taśmę trzecie miejsce na koniec sezonu zajął Arek12.

Na koniec jeszcze słów kilka o lidze 2.1, która wystartowała na torze Kalischreinigung po raz pierwszy od 29 sezonu. Pierwsze miejsce zajął Stromson, który wystartował w pięciu wyścigach i zgromadził 91 punktów, po drodze wygrywając na Samuraju. Drugie miejsce zajął Colson, który wziął udział w trzech wyścigach, z czego jeden wygrał i zdobył 55 punktów, o 5 wyprzedzając VeryFastLola, który wygrał dwa wyścigu i od tego czasu nie brał udziału w wyścigach.

To by było na tyle jeżeli chodzi o pierwszą część podsumowania 33 sezonu, kolejna pojawi się już w czwartek.