poniedziałek, 26 listopada 2018

34 sezon MaxF1: Przeżyjmy to jeszcze raz!


34 sezon MaxF1 przeszedł już do historia, pora zatem na jego podsumowanie. Dziś pierwsza część, w której prześledzimy sezon wyścigu po wyścigu.


DUPCYNGIEL: DonDamiano najlepszy na otwarcie sezonu

Pierwsze kwalifikacje sezonu padły łupem Anansiego, który pokonał wracającej po dosyć długiej przerwie DonDamiana. W wyścigu natomiast role się odwróciły i to Don narzucił mocne tempo, wygrywając wyścig, mimo uszkodzenia bolidu i wcześniejszego pit-stopu. 5 sekund za nim uplasował się Anansi, a podium uzupełnił również wracający po przerwie CVNDSH, czyli dawny Aciednet. Pech dotknął Stacha32, któremu nagle wyskoczyła aktualizacja, przez co stracił około 10 sekund oraz Pol_Yakova, który nie ukończył nawet pierwszego okrążenia, będąc zmuszonym do wycofania się po wyłączeniu się systemu. 


NO: Anansi wygrywa po zaciętej końcówce

Na torze NO Anansi zrewanżował się Donowi i wygrał wyścig po starcie z pole position, choć do samego końca nie mógł być pewny wygranej, ponieważ w końcówce mocno naciskał na niego mistrz z 12 sezonu, nie zdołał jednak go wyprzedzić i ostatecznie stracił niewiele ponad sekundę. Niecodzienną przygodę miał siódmy na mecie Stachu32, ponieważ jego bolid przeszedł w tryb autopilota i "zakręcił kółeczko".


KALISCHREINIGUNG: Dominacja Anansiego na Kalischu

W kwalifikacjach ponownie najszybszy był Anansi, tak samo jak w wyścigu, odnosząc pewne zwycięstwo, liderując przez cały dystans. W pierwszej części wyścigu mieliśmy ciekawą walkę o trzecie miejsce między Arkiem12 i Tikejem69, z której zwycięsko wyszedł Tikej. Po pit-stopach z walki o podium odpadł Arek, przez co zwiększyły się różnice między zawodnikami w czołówce i nie doszło do przetasowań, ostatecznie Tikej utrzymał trzecie miejsce, przyjeżdżając za Stachem32. Niestety przejechanie dwóch wyścigów kosztowało Dona wiele wysiłku, dlatego musiał odpocząć i nie pojawił się na torze.


BANKRUT: CVNDSH przełamuje dominację Anansiego!

Na Bankrucie Anansi zgarnął kolejne pole position do kolekcji, wyprzedzając będącego w dobrej formie na tym torze CVNDSH. W wyścigu jednak Anansi miał drobne problemy techniczne, co wykorzystał CVNDSH wygrywając wyścig, prezentując przy tym świetne tempo. Drugie miejsce zajął Anansi, a podium uzupełnił Vanrook16. Problemy techniczne miał też Arek12, któremu szwankowała elektronika, przez co znalazł się dopiero na ósmym miejscu, z prawie dwu- minutową stratą.


SMERF: Anansi odnosi pewne zwycięstwo i jest o krok od mistrzowskiego tytułu

Po krótkiej przerwie na szczyt podium powrócił Anansi, który po starcie z pole position zdominował rywalizację. Za nim natomiast mieliśmy bardzo ciekawą rywalizację, w której brali udział Arek12 i Stachu32. Po starcie Stachu stracił pozycję na rzecz Arka, którą próbował odzyskać, lecz uszkodził bolid i musiał zjechać na nieplanowany postój. Jego rywal jednak również stracił dużo czasu- podczas pit-stopu, dlatego w końcówce Stachu miał szansę na drugie miejsce i wykorzystał ją na finałowym kółku, wyprzedzając Arka12, który stracił ostatecznie 0.6 sekundy.


SAMURAJ: Anansi wygrywa i zostaje siedmiokrotnym mistrzem 1 ligi!

Na torze Samuraj Anansi zmiażdżył konkurencję, wyprzedzając w kwalifikacjach Stacha32 o ponad 1.4 sekundy! Na starcie wyścigu po raz pierwszy od dawna zabrakło Stacha32, natomiast Anansi uniknął większych błędów i wygrał wyścig, przypieczętowując mistrzowski tytuł. Ponad 13 sekund stracił MPluta2, a 35 Arek12, który znów zmagał się z problemami technicznymi.


TORPEDOS KALIKOS: MPluta2 odnosi pierwsze zwycięstwo w 1 lidze

Finał 34 sezonu odbył się przy skromnej obsadzie, w kwalifikacjach i wyścigu wzięło udział pięciu zawodników. Dziesiąte pole position z rzędu (i siódme w tym sezonie) świętował Anansi, wyprzedzając o 0.8 sekundy MPlutę2. Jednak już od samego początku wyścigu Mpluta2 gonił prowadzącego Anansiego, spędził sporo czasu za jego tylnym skrzydłem, uporał się z nim dopiero na przedostatnim kółku, wygrywając po raz pierwszy w 1 lidze. Utrzymać się z nimi próbował Arek12 ale z czasem zaczął tracić dystans, a do tego stracił dużo czasu w pit-lane i ostatecznie zajął trzecie miejsce. Stawkę uzupełnili Magorzata i startujący gościnnie Rojek.


34 SEZON MAXF1: Epilog

34 sezon został zdominowany przez Anansiego, choć początkowo wydawało się, że powalczy z nim DonDamiano, stało się jednak inaczej. Anansi zakończył sezon z kompletem pole positions i kompletem podiów, wygrywając cztery wyścigi, co dało mu 154 punkty i aż 59 punktów przewagi nad kolejnym zawodnikiem. Tym zawodnikiem okazał się być Mpluta2, który wyprzedził po ostatnim wyścigu nieobecnego na Torpedosie CVNDSH o 12 oczek.


34 SEZON MAXF1: Rzut oka na ligę 2.1

W lidze 2.1 rozegrano sześć wyścigów, niestety w każdym z nich brał udział jeden zawodnik. Na torze Dupcyngiel pojechał Baton, kolejne trzy wyścigi Kirkus12, a w finale na Torpedosie pojawił się jedynie Cliff. Kirkus12 jako jedyny wziął udział w więcej niż jednym wyścigu i to on został tutaj mistrzem z 75 punktami, który wyprzedził Cliffa i Batona.


W ten sposób dotarliśmy do końca sezonu i końca pierwszej części jego podsumowania, kolejna pojawi się już wkrótce.


#trwaprzerwamiedzysezonowa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz