DonDamiano triumfatorem ostatniego wyścigu sezonu

Za nami ostatnia runda 27 sezonu MaxF1 News. Na torze Torpedos miało miejsce przełamanie dominacji Vanrooka, a zrobił to DonDamiano.

LIGA 1

Pole position do wyścigu po raz piąty w sezonie wywalczył Vanrook16, który wykręcił 31.127 i o 0.140s wyprzedził DonDamiana, natomiast trzeci był Stachu32. Jednak bohaterem kwalifikacji był Anansi, który wykręcił czas 221:29.866, czyli ponad 3 godziny i 41 minut(!) (w oficjalnych wynikach jest to 139 minut, ale jest to jakiś błąd), zatem jest to prawdopodobnie nowy rekord.

Po starcie Vanrook16 utrzymał prowadzenie i do rutynowych pit-stopów utrzymywał bezpieczną przewagę 3-4 sekund nad jadącym za nim DonDamianem. Obaj zjechali na postoje na siódmym okrążeniu, a dzięki szybszemu o ponad sekundę pit-stopowi Don zredukował stratę do 1.6 sekundy. Na 9 kółku Vanrook popełnił jednak błąd, uderzając w barierę w 3 zakręcie, który wymusił nieplanowany postój w boksach i spadek na 3 miejsce. Do końca wyścigu na czele jechał niezagrożony DonDamiano, który wygrał z przewagą prawie 10 sekund nad Vanrookiem16, który z kolei na ostatnim okrążeniu wyprzedził Stacha32, kiedy ten prawdopodobnie popełnił gdzieś błąd. Ostatecznie Stachu stracił 3.5 sekundy do aktualnego mistrza.

Za czołową trójką było niemniej ciekawie, a być może i ciekawiej. Na początku wyścigu ostro walczyli ze sobą Civix_POL i Arek12. Na czwartym okrążeniu Arek wyprzedził Civixa, jednak ten nie dawał za wygraną i skontrował dwa kółka później, a na kolejnym okrążeniu Arek znów wyprzedził Civixa, jednak w międzyczasie ich obu wyprzedził MPluta2. Na 9 okrążeniu z kolei o dwie lokaty awansował Civix, jednak jego tempo pod koniec wyścigu wyraźnie spadło, co wykorzystał MPluta2, finiszujący na czwartym miejscu 4.2 sekundy przed Civixem i 8 sekund przed Arkiem12, który próbował jeszcze odzyskać piąte miejsce, lecz był zbyt daleko.

Punktowaną dziesiątkę uzupełnili: Markfire17 (+1:10.1), Paker (+2:07.0), Krzysztofm (+2:44.6) i Emilemson (+2:45.3), wyścig ukończyła również nieobecna w kwalifikacjach Magorzata.

Mistrzowski tytuł już na torze Samuraj przypieczętował Vanrook16, który wygrał 5 wyścigów, za każdym razem stał na podium i zgromadził ostatecznie 151 punktów, wyprzedzając o 35 DonDamiana i aż o 65 Stacha32.

Wypowiedzi po wyścigu:

DonDamiano: "Dzień Dobry. Wciąż nie wiem, jak to się stało że zdołałem wygrać ten wyścig. Być może tym razem Vanrookowi nic nie dała jazda po czołówce. Gratulacje dla wszystkich których wyprzedziłem."

Vanrook16: "Witam. Ostatni tor kompletnie sobie odpuściłem ze względu na zdobyty tytuł. Nie ustawiałem bolidu specjalnie pod zaciętą walkę. Zdobyłem PP i ruszyłem do wyścigu. Kilka razy w 3 zakręcie za szeroko wyjeżdżałem i traciłem prędkość, dlatego po I pit stopie chciałem skręcić ostrzej, co niestety skutkowało bandą. Mimo wszystko jestem zadowolony z kolejnego podium i przesunięcia się w Klasyfikacji generalnej. Czekam teraz na 28 sezon i zdobycie kolejnego tytułu."

Stachu32: "Jestem zadowolony, dojechałem wyścig i sezon do końca... Teraz zasłużony odpoczynek.Gratuluje Vanrokowi Mistrzostwa."

Mpluta2: "Tydzień na torze Torpedos wyglądał tak, jak cały sezon, czyli raz na wozie, raz pod wozem. Niestety w kwalifikacjach nie byłem w stanie wyprzedzić Civixa i Arka, choć brakowało niewiele. Odbiłem to sobie w wyścigu, w którym jechałem na maxa, ostatecznie finiszowałem przed moimi głównymi rywalami i przede wszystkim udało mi się utrzymać Arka za sobą w generalce."

Civix_POL: "Wyscig uważam za solidny , chodź fajerwerków nie było, za wszelką cenę starałem się przyjechać przed Arkiem i to mnie za bardzo spieło, chciałem walczyć jeszcze z Mplutą i Stachem ale zabrakło dobrego tempa pod koniec wyścigu, miejmy nadzieję że kolejny sezon będzie nie gorszy od tego ostatniego, pozdrawiam."

LIGA 2.1

W lidze 2.1 do rywalizacji po przerwie powrócił Kirkus12, który powtórzył sukces z Dupcyngla, zdobywając pole position z czasem 33.980 i wygrywając wyścig z przewagą 11.4 sekundy nad Kryniosnk`iem, który z kolei zapewnił sobie mistrzowski tytuł w tej lidze. Stawkę uzupełnili Zichera i Pietrek448.

Jak już wspominałem mistrzostwo zdobył Kryniosnk, który wygrał 4 wyścigi i zdobył łącznie 130 punktów. Drugi Pietrek448 stracił 9 punktów, a trzeci Zichera już 33 punkty.

LIGA 2.2

Samotnym jeźdźcem w sesji kwalifikacyjnej był Dzagla17, z czasem 33.599. Wyścig również padł jego łupem, jego przewaga nad Xavim wyniosła ponad 2.5 minuty, a podium i całą stawkę uzupełnił Arek642, ze stratą 3 minut i 50 sekund.

Jako, że Xavi ukończył wyścig, to właśnie on może cieszyć się z mistrzowskiego tytułu bez konieczności dzielenia się nim z Dzagla. Zgromadził on 68 punktów i o 18 wyprzedził Dzaglę. Na trzecim miejscu z dorobkiem 40 oczek uplasował się Arek12.

To wszystko na dziś. Zapraszam do śledzenia MaxF1 News i profilu MaxF1 na Facebooku. Już niedługo na MaxF1 News pojawi się kilku-częściowe podsumowanie sezonu (póki co nie wiadomo z ilu części się będzie składało), a być może i coś jeszcze.

PS. Start kolejnego sezonu planowany jest na 4 września bieżącego roku.