28 sezon MaxF1 Championship: Przeżyjmy to jeszcze raz!

28 sezon MaxF1 (w którym działo się bardzo dużo, choć głównie poza torem) to już historia, zatem czas na podsumowanie. Dziś prześledzimy sezon wyścig po wyścigu.

Tor Fajf: Stachu32 wygrywa otwarcie sezonu. Obrońca mistrzowskiego tytułu bez punktów!

28 sezon MaxF1 najlepiej rozpoczął Anansi, który trening zakończył na szczycie tabeli z czasem 32.700, ale postanowił nie brać udziału w kwalifikacjach. W nich najszybszy był Vanrook16, który wykręcił czas 32.634 i 0.067s. pokonał Stacha32. Wyścig z ogromną przewagą 40 sekund wygrał Stachu32, który na początku wyścigu musiał uważać na jadącego tuż za nim Arka12. Ostatecznie to nie Arek był za nim (z powodu problemów technicznych), lecz kierowcy MaxF1 News Racing Team, którzy stoczyli zacięty pojedynek, z którego zwycięsko wyszedł MPluta2, który pokonał Civixa różnicą 0.065s. Za podium dojechał startujący z końca stawki Anansi. Obrońca mistrzowskiego tytułu Vanrook16 wyjechał z toru Fajf z pustymi rękoma, po tym jak w wyścigu nie zapisało mu czasów okrążeń, co później stało się przyczyną potyczek słownych między koalicją DonAnsi, a Vanrookiem16 (lub na odwrót, jak ktoś woli).

Tor dla Roberta: Anansi wygrywa wyścig i zrównuje się punktami ze Stachem32

Od treningu na tym torze już do samego końca sezonu Anansi nie schodził ze szczytu tabeli. W treningu Anansi wykręcił czas 21.733, a kwalifikacjach poprawił go o 0.166s, zostawiając w tyle Vanrooka16 i Stacha32. Przez cały dystans na czele jechał Anansi, do którego pod koniec wyścigu zbliżał się Vanrook, jednak nie zbliżył się na tyle, by go wyprzedzić i ostatecznie finiszował 2.8 sekundy za nim. Podium po spokojnym wyścigu uzupełnił Arek12, a za nim po trudnym wyścigu na mecie zameldował się Stachu32.

Tor Kaczuszka: Anansi wygrywa kolejny wyścig

Sesja kwalifikacyjna padła łupem Anansiego, który wykręcił czas 29.100  i o prawie 0.5 sekundy wyprzedził Stacha32 i o ponad 0.7s Vanrooka16. W wyścigu na czele przez cały dystans podążał Anansi, który utrzymywał bezpieczną przewagę nad Vanrookiem, która ostatecznie wyniosła 12 sekund. Podium ze stratą 37 sekund uzupełnił Stachu32, który miał złe ustawienia wyścigowe, przez co już na drugim kółku wylądował w barierze.

Tor Debiut: Trzecie z rzędu zwycięstwo Anansiego

Anansi bez problemów zdobył pole position, wykręcając czas 27.867, wyprzedzając Stacha32 o 0.3 i Vanrooka16 o 0.4 sekundy. Anansi wygrał również wyścig, choć na początku musiał uważać na zbliżającego się Stacha32, który po pit-stopach zbliżył się na jedną sekundę, ale wkrótce Anansi mógł odetchnąć, kiedy to Stachu uderzył w bandę i musiał odbyć nieplanowany postój, po którym ruszył w pościg za jadącym na drugim miejscu Vanrookiem16, jednak nie zdążył już go wyprzedzić. Ostatecznie Anansi przyjechał 6.5 sekundy przed Vanrookiem i 9.4s przed Stachem.

Tor 26 kwietnia: Anansi wygrywa festiwal błędów

Pole position do wyścigu wywalczył Anansi, z czasem 21.677, wyprzedzając o 0.3s Stacha32 i Vanrooka16, których rozdzieliła 0.001s (!). Wyścig z dużą przewagą wygrał Anansi, choć i on nie ustrzegł się błędu. Za nim natomiast mieliśmy niesamowitą walkę o drugą lokatę, w której do samego końca liczyło się aż 5 zawodników. Ostatecznie zwycięsko z tej bitwy wyszedł Stachu, który wyprzedził: Arka12, Tikeja69, Mplutę2 i Vanrooka16. Cała ta piątka zmieściła się w 4.1 sekundy. Po tym wyścigu mistrzowski tytuł Anansiego był już tylko formalnością.

Tor Kalischreinigung: Anansi zostaje mistrzem po tygodniu niespodzianek

Po spokojnym treningu na kwalifikacje trzeba było poczekać o 4 godziny dłużej, a gdy już ruszyły to Anansi wykręcił czas 24.167, wyprzedzając o 0.3s Stacha32 i o drugie tyle Vanrooka16. W wyścigu zawodnicy dostali kolejną niespodziankę- inny bolid! (dobrze, że tor się nie zmienił...). Podmieniony bolid nie przeszkodził Anansiemu w odniesieniu 30 zwycięstwa w 1 lidze i zdobyciu 4 tytułu mistrza MaxF1. Ponad 9 sekund za nim finiszował Vanrook16, a tuż za nim wyścig ukończył Stachu32.

Tor dla Damiana: Anansi kończy sezon szóstym zwycięstwem.

Kwalifikacje na czele tabeli z czasem 22.033 zakończył Anansi, który wyprzedził Stacha32 i Vanrooka16 odpowiednio o 0.8 i 1s. Od startu do samej mety Anansi stopniowo zwiększał przewagę nad rywalami i ostatecznie na mecie zameldował się z prawie 25-sekundową przewagą nad MPlutą2, który z kolei musiał uważać na zbliżającego się (po wcześniejszym uderzeniu w bandę) Vanrooka16, któremu ostatecznie zabrakło jednej sekundy.

Klasyfikacja generalna

Anansi sięgnął po mistrzowski tytuł, wygrywając po drodze sześć wyścigów (wszystkie po starcie z pole position) i tylko raz nie stając na podium- na torze Fajf, gdzie po opuszczeniu kwalifikacji startował z końca stawki i zajął czwarte miejsce, dało mu to na koniec sezonu 162 punkty. Wyprzedził zwycięzcę z toru Fajf- Stacha32 o 50 punktów i zdobywcę pole position na tym torze Vanrooka16 o 67 oczek.

Liga 2.1

Na torze Kalischreinigung poznaliśmy także mistrza jedynej w tym sezonie drugiej ligi, a został nim Kubii, który ukończył 5 wyścigów, z czego 2 na szczycie podium, a w pozostałych trzech był drugi, co na koniec dało mu 104 punkty. Za nim uplasowali się zawodnicy, którzy wygrali po jednym wyścigu- Wish666 z 70pkt. i Emilemson z 55pkt. Po jednym zwycięstwie mają na koncie również Marcin1983 i Vinci. Co ciekawe nikt nie wziął udziału w wyścigu na torze Kaczuszka.

I tak dobrnęliśmy do końca pierwszej części podsumowania 28 sezonu MaxF1 Championship. Już niedługo pojawi się druga część, a w niej spora dawka statystyk.