wtorek, 6 sierpnia 2019

Alfabet MaxF1: A jak... 
Przerwa międzysezonowa trwa w najlepsze, więc ruszam z nowym cyklem "Alfabet MaxF1", czyli zbiór różnych zagadnień związanych z MaxF1 (a często jednocześnie z wyścigami ogólnie) oraz postaci, zjawisk, itd...
Najpierw jednak jeszcze kilka słów wstępu. Pomysł na ten cykl pojawił się już kilka lat temu, a inspiracją był publikowany na MaxF1 "Alfabet Wielkiego Sukcesu Legendarnego Krzysztofam". Z różnych powodów mój pomysł trafił do szuflady, skąd został ostatnio wyciągnięty, po jego przejrzeniu postanowiłem  go opublikować.
A jak...


Admin (inaczej administrator)- osoba zajmująca się zarządzaniem stroną maxf1.com i odpowiadająca za jej sprawne i ciągłe funkcjonowanie. Admin na czacie jest oznaczany kolorem czerwonym. Obecnie rolę admina pełnią AoW oraz Ptak.


aerodynamika
Aerodynamika- nauka o wzajemnym oddziaływaniu ciał stałych i gazów znajdujących się w ruchu względnym, która stanowi nieodłączną część projektowania samochodu. Aerodynamika ma wpływ na siłę docisku (chociaż na Maxie parametr ten regulowany jest głównie przez ustawienia skrzydeł) oraz zużycie opon. W maxowych realiach podniesienie levelu aerodynamiki jest konieczne do upgrade`u skrzydeł.


Aleja serwisowa (inaczej boksy)- strefa toru oddzielona murem od prostej start/meta, gdzie samochody zjeżdżają w trakcie wyścigu po nowe opony, lub w celu naprawy niewielkich uszkodzeń (np. wymiany przedniego skrzydła). W alei serwisowej obowiązuje limit prędkości (na Maxie limiter prędkości uruchamia się automatycznie).Alfabet Wielkiego Sukcesu Legendarnego Krzysztofam- cykl powieści science- fiction wpisów na maxowym blogu autorstwa Krzysztofma, który ukazał się 5 lat temu. Przedstawiono w nim kluczowe zagadnienia związane z wielkim sukcesem autora. Niestety alfbet zatrzymał się na literze "W".


Anansi (zobacz również „Laper”)- najbardziej zapracowany kierowca na maxie, który kręci astronomiczne ilości okrążeń. Anansi jest nie tylko laperem (nawet specjalnie na jego cześć stworzono rangę „laper”), ale również 9- krotnym mistrzem 1 ligi, 64-krotnym zwycięzcą GP,  93-krotnym zdobywcą pole position [stan na koniec 36 sezonu]. Jako jedyny na maxie przekroczył barierę 250 000 okrążeń w karierze i cały czas jeździ...


AoW- założyciel i zarządca strony maxf1.com, dba o prawidłowe funkcjonowanie całej strony, startuje kolejne sezony, a także dba o porządek publiczny i w razie potrzeby wlepia bany. Mimo przeciwności (jak chociażby malejąca frekwencja) cały czas prowadzi okręt zwany MAXF1, bo jak sam twierdzi to "wizytówka jego umiejętności programistycznych i czymś, z czego jest dumny".

awans

Awans do wyższej ligi- przejście po sezonie do wyższej ligi. Można awansować na dwa sposoby- poprzez bezpośredni awans (mistrzowie 2 lig i czołowa trójka 3 lig), lub poprzez baraże (czołówka 2 lig, w zależności od frekwencji). Aktualnie zrezygnowano z baraży, a przydział do ligi odbywa się na podstawie rezultatów sesji testowej.
Źródło: wikipedia, maxf1, blogi maxf1, MaxF1 News, własne, wikia


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz