wtorek, 3 września 2019

Alfabet MaxF1: E jak...


Kolejną literą w alfabecie jest "E" jak: ekipa, ekipa pit-stopu, ekipa mechaników, elektronika.
E jak...Ekipa- to wszystkie osoby, pomagające w odniesieniu sukcesu na torze. Na całą ekipę składają się: ekipa pit-stopu, mechanicy (chociaż oni akurat nic nie robią), menadżer ds marketingu i menadżer ds finansów. Członków ekipy można zatrudniać w dniach wtorek- piątek.
 
Ekipa pit-stopu (zobacz również "pit-stop")- zajmuje się zmianą opon i ewentualną naprawę uszkodzonego bolidu, ma ona wpływ na czas spędzony na stanowisku serwisowym- im lepsza ekipa, tym krótszy postój, a co za tym idzie bardziej rozgrzane opony. Załogi składają się z 7 członków- 4 od zmiany opon, 2 od napraw i 1 lizakowy. Do wyboru mamy trzy ekipy- najtańsza i najwolniejsza opcja kosztuje 50 000 maxodolarów (za każdy wyścig), a najdroższa i najszybsza 400 000 m$.

Ekipa mechaników- ekipa, która miała zajmować się zużytymi częściami samochodu ale znaleźli się dostawcy, którzy zapewniają tak odporne części, że załoga ta nie ma co robić, dlatego otrzymuje najniższą maxową płacę- 1 maxodolar za zatrudnienie i za każdy wyścig.


 

Elektronika- zarządza pracą silnika, jej upgrade jest niezbędny, aby móc podnieść poziom silnika.

<< D


9 września startuje sezon, w związku z tym nastąpi przerwa w publikowaniu "Alfabetu MaxF1"- jego kolejne odsłony pojawią się podczas dłuższej przerwy między sezonami ale nie wiem jeszcze kiedy to nastąpi.Źródło: wikipedia, maxf1, blogi maxf1, MaxF1 News, własne, wikia.com

Źródło obrazków: Designed by freepik / Freepik, maxf1
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz