wtorek, 31 marca 2020

38 sezon MaxF1: Przeżyjmy to jeszcze raz!38 sezon po sześciu sezonach (z krótką przerwą) dominacji Anansiego przyniósł nam nowego mistrza 1 ligi. Po wielu sezonach mistrzowski tytuł wywalczył w końcu Tikej69, który zanotował świetny początek sezonu, a następnie dowiózł mistrzowski tytuł. A co jeszcze się działo w minionym sezonie? Tego dowiecie się z 1 części podsumowania...GP ŚLĄSKA: Tikej69 zaczyna sezon z wysokiego C

Pod nieobecność Anansiego sezon z przytupem rozpoczął Tikej69, który zdobył pole position, z czasem 20.660, o prawie 0.037s pokonując Vanrooka16, a następnie wygrał wyścig, odskakując na początku od reszty, a później kontrolując przewagę. Mimo wycieczki poza tor wygrał z przewagą 6 sekund nad Vanrookiem16, który nie najlepiej zaczął, tracąc w początkowej fazie pozycję na rzecz Arka12. Odzyskał ją jednak, gdy Arek uderzył w bariery, on sam resztę wyścigu przejechał samotnie. Podium uzupełnił Mpluta, który również nie ustrzegł się błędu w końcówce, ale miał sporą przewagę nad Arkiem12 i utrzymał podium.


TOR DLA ROBERTA: Drugi wyścig z rzędu dla Tikeja

W sesji kwalifikacyjnej na torze pojawił się Anansi, co zgodnie z oczekiwaniami zakończyło się kolejnym jego pole position, na tym jednak zakończył swój udział w rundzie. Po pierwszym okrążeniu wyścigu na czele był więc Vanrook16, ale jego tempo nie było oszałamiające i szybko stracił pozycję lidera na rzecz Tikeja69, który od tego momentu przez cały czas powiększał przewagę, by osiągnąć metę z przewagą 7 sekund nad Pol_Yakovem, który wykorzystał problemy Vanrooka16 (być może uszkodził lekko bolid) i wyprzedził go na dwa kółka przed metą.


KACZUSZKA: Tikej69 odnosi kolejne zwycięstwo, choć nie takie komfortowe

Kwalifikacje na torze Kaczuszka były bardzo emocjonujące, pole position zdobył Vanrook16, z przewagą 0.007s nad Tikejem, trzeciemu Pol_Yakov`owi do pierwszego rzędu zabrakło 0.001s(!), a i Arek12 stracił niewiele, bo 0.2s. Po starcie na czele utrzymał się Vanrook16, który tym razem był w stanie utrzymywać się przed Tikejem69 i Pol_Yakov`owem. Vanrook prowadził, ale tylko do piątego kółka, kiedy to uderzył w bariery, a po naprawach chwilowo znalazł się poza podium, wkrótce jednak sytuacja powtórzyła się. W tym czasie Tikeja  Pol_Yakova dzieliły dwie sekundy, ostatecznie lider klasyfikacji finiszował 1.9 sekundy przed Pol_Yakovem, chociaż po drodze nie ustrzegł się drobnego błędu. Podium uzupełnił Vanrook16, który do zwycięzcy stracił ponad 5 sekund.


DEBIUT: Tikej nie zwalnia tempa 

W kwalifikacjach po raz drugi z rzędu najszybszy był Vanrook16, który wykręcił czas 27.867 i o 0.062s pokonał lidera generalki. Początek wyścigu nie był jednak udany dla zdobywcy pole position, który stracił najpierw pozycję na rzecz Tikeja, a następnie Pol_Yakova, będącego w tym momencie najszybszym kierowcą na torze. Tuż przed końcem pierwszej połowy Vanrook pozbierał się, a Pol_Yakov nadal jechał bardzo szybko, przez co czołowa trójka ścieśniła się i dzieliło ją 1.4s. W czasie pit-stopów Pol_Yakov znalazł się chwilowo na prowadzeniu, ale fatalny postój pogrzebał jego szanse na zwycięstwo. W końcówce Vanrook naciskał na Tikeja, ale ten utrzymał nerwy na wodzy i finiszował sekundę przed nim. Podium uzupełnił Pol_Yakov, który stracił do zwycięzcy 6.5 sekundy i był autorem najszybszego okrążenia.


SMERF: Vanrook16 przełamuje dominację Tikeja69!

Początek wyścigu wyglądał, tak jak na Debiucie, czyli pole position Vanrooka i dosyć szybki awans Tikeja na fotel lidera. Lider klasyfikacji generalnej szybko odjeżdżał od Vanrooka, przed pit-stopami różnica między nimi oscylowała w granicach 3 sekund. Pit-stopy nie zmieniły kolejności na dwóch pierwszych pozycjach, ale Vanrook wyraźnie przyspieszył i zaczął zbliżać się do Tikeja, chociaż wydawało się, że ten kontroluje sytuację. Zmieniło się to na 13 okrążeniu, gdy lider popełnił "głupi błąd" i wylądował w barierach, tracąc komfortowe prowadzenie. Po niezaplanowanym postoju wyjechał tuż przed Mplutą2 i zdążył jeszcze wykręcić najlepszy czas. Tymczasem Vanrook spokojnie dojechał do mety, 11 sekund przed Tikejem i 14 przed MPlutą2.


26 KWIETNIA: Vanrook wykorzystuje wpadkę Tikeja i wygrywa wyścig

Pole position do wyścigu na torze 26 Kwietnia wywalczył Tikej69, ale w wyścigu nie było już tak kolorowo, chociaż początek zdecydowanie należał do niego. Od drugiego okrążenia narzucił wyśmienite tempo, na które odpowiedzi nie miał ani Pol_Yakov, ani tym bardziej Vanrook16, który musiał uważać na startującą z piątego pola Magorzatę, prezentującą bardzo dobre tempo. Niestety Pol_Yakov szybko odpadł z walki o zwycięstwo, dwukrotnie uderzając w bariery. Po postojach nadal prowadził Tikej, jadący 9 sekund przed Vanrookiem16. Sytuacja dla lidera generalki wyglądała całkiem nieźle, mimo, że Vanrook zdecydowanie przyspieszył. Pogorszyła się, gdy wyjechał poza tor i stracił kilka sekund, ale najgorsze było przed nim. Dwa kółka przed metą uderzył w bariery i zjechał na naprawy, tracąc nie tylko prowadzenie ale i drugie miejsce, na rzecz MPluty2, który również nie ustrzegł się uszkodzeń samochodu, ale nie zjechał do boksów, co pozwoliło mu utrzymać drugą lokatę. Na mecie stracił do Vanrooka 11 sekund, Tikej dojechał na trzecim miejscu, z 16- sekundową stratą. Brylująca na początku Magorzata także miała sporo przygód i na mecie zameldowała się na szóstym miejscu, pół minuty za zwycięzcą. 


TOR DLA DAMIANA: Pol_Yakov odnosi "pierwsze" zwycięstwo. Tikej zdobywa pierwszy tytuł!

Od samego początku tygodnia na torze dla Damiana wysoką formę prezentował Pol_Yakov, najszybszy w treningu i najszybszy w kwalifikacjach. W wyścigu prowadzenie utrzymywał Pol_Yakov, za którym podążali Vanrook16 i Tikej69, ale szybko wpadł w tarapaty, uderzając w bariery na trzecim kółku. Uszkodzenia nie były poważne i kontynuował jazdę, chociaż jego przewaga nad Vanrookiem topniała, aż na piątym okrążeniu stracił prowadzenie. Bardzo zachowawczo jechał Tikej, przez co tracił dystans do zawodników przed nim, a tuż za nim znalazł się Mpluta2. Po pit-stopach walka o zwycięstwo rozgorzała na dobre. O zwycięstwo walczyli Vanrook16, Pol_Yakov i Mpluta2, a dzieliły ich zaledwie 2 sekundy. Doszło do paru przetasowań, a z całego zamieszania zwycięsko wyszedł Pol_Yakov, który finiszował nieco ponad ćwierć sekundy przed Vanrookiem, a Mpluta musiał zadowolić się miejscem trzecim- 1.1 sekundy za zwycięzcą. Tikej69 drugą połowę wyścigu spędził samotnie i ostatecznie dojechał na czwartym miejscu, co wystarczyło na przypieczętowanie mistrzowskiego tytułu.


38 SEZON: Epilog

Po wielu latach i wielu sezonach (jeszcze jako Drobny513) Tikej69 wywalczył w końcu upragniony tytuł. Bardzo mocny początek- 4 zwycięstwa w pierwszych 4 wyścigach i pilnowanie przewagi dały mu na koniec sezonu 145 punktów. Drugie miejsce na koniec sezonu zajął Vanrook16, który stracił 11 oczek. Podium uzupełnił Mpluta2, któremu w ostatnim wyścigu udało się utrzymać za sobą Pol_Yakova, nieobecnego na Smerfie. Obu panów rozdzieliły zaledwie dwa punkty.

W ten sposób dobrnęliśmy do końca pierwszej części podsumowania 38 sezonu MaxF1. Kolejna już wkrótce, a w niej przyjrzymy się różnym ciekawym statystykom, dotyczących minionego sezonu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz