wtorek, 26 maja 2020

39 sezon MaxF1: Przeżyjmy to jeszcze raz


Niedawno zakończył się 39 sezon MaxF1, więc pora by go jakoś podsumować. Tradycyjnie dziś pierwsza część podsumowania, w której rozłożymy sezon na czynniki pierwsze. Sprawdźmy więc, co działo się przez 7 wyścigowych tygodni...FAJF: Vanrook16 wygrywa na otwarcie 39 sezonu

Wśród zawodników na torze Fajf pojawił się Anansi, który wrócił z emerytury na gościnne występy i to on zdobył pole position, wykręcając czas 31.866 i o 0.1s pokonując Vanrooka16. Początek wyścigu należał do Anansiego, a Vanrook ospale wystartował i był na widelcu Tikeja69, lecz ten nie był w stanie go wyprzedzić. W drugiej połowie Vanrook włączył "party mode", wyprzedził Anansiego i pomknął po zwycięstwo- na finiszu obu panów rozdzieliły 3 sekundy. Podium uzupełnił wyraźnie niezadowolony Tikej69, który popełnił całą "masę błędów". Mocny start zanotowała Magorzata, która rzutem na taśmę wyprzedziła Pol_Yakova (który po niezaplanowanym postoju miał mocno zużyte opony) i zajęła czwarte miejsce.


NO:  Vanrook z przygodami ale i ze zwycięstwem

Na torze NO kolejne pole position dopisał na swoje konto Anansi, który jednak wycofał się z wyścigu na pierwszym okrążeniu. Na prowadzeniu znalazł się więc Vanrook16, mający tuż za swoimi plecami Tikeja69, który do końca wyścigu nie był w stanie go wyprzedzić i to mimo jego przygód- najpierw coś mu przerwało i o włos uniknął kontaktu z barierą, a później na jego wyświetlaczu pojawiło się powiadomienie od antywirusa, które go rozproszyło. Podium uzupełnił startujący z siódmego pola MPluta2.


RAKADU: Anansi przełamuje dominację Vanrooka 

Tor Rakadu przyniósł kolejne pole position Anansiego, który jako jedyny zszedł poniżej 28 sekund, następnie odniósł pewne zwycięstwo, chociaż chciał "tylko" wykręcić najszybsze okrążenie... Vanrook znowu nie najlepiej zaczął, przez znalazł się pod presją Tikeja69 i Magorzaty. Tikej i Gosia niestety nie ustrzegli się błędów i uderzali w bariery, co chciał wykorzystać MPluta2, ale to mu się nie udało i on również sprawdził działanie barier, przez co Tikej wrócił na podium, które utrzymał do końca. Przed nim na mecie zameldowali się Anansi i Vanrook, których rozdzieliło ponad 10 sekund. Niestety rywalizację ze względów zdrowotnych musiał opuścić Pol_Yakov.


TOR DLA DROBNIAKA: Vanrook16 wygrywa dramatyczny wyścig

W kwestii kwalifikacji niewiele się zmieniło i swoje 105 pole position w 1 lidze świętował Anansi, który jednak wycofał się z wyścigu po przejechaniu pierwszego sektora. Jeszcze przed startem problemy miał Tikej, który w wyniku awarii sprzętu, musiał skorzystać z innego, co być może w pewnym stopniu przyczyniło się do uderzenia w bariery już na 1 okrążeniu i spadku na koniec stawki. Tymczasem na prowadzeniu znalazła się Magorzata, wykorzystując słaby początek Vanrooka, wkrótce jednak lider klasyfikacji wrócił przed Gosię, gdy ta popełniła błąd. Niestety nie był to koniec problemów Magorzaty, bo później pojawiły się kolejne, poważniejsze błędy. Wielu zawodników padło ofiarą toru dla Drobniaka, w tym Vanrook, ale uszkodzenia nie były poważne i kontynuował jazdę, ostatecznie finiszował ponad 10 sekund przed Tikejem, który wykorzystał błędy MPluty2, a rozdzieliło ich 0.7 sekundy, natomiast za nimi dojechała Magorzata.


26 KWIETNIA: Anansi wraca na szczyt podium

Kolejne kwalifikacje i kolejne pole position Anansiego, który o ponad pół sekundy pokonał Vanrooka. Na początku wyścigu Tikej zbliżał się do Anansiego, ale druga część należała do zdobywcy pole postion, który do mety odjechał na 8 sekund od Tikeja. Jeżeli chodzi o czołową dwójkę, to nie działo się zbyt wiele, ale walka o podium była na prawdę zacięta. Vanrook16 już na początku uderzył w bariery i kontynuował jazdę, choć tracił kolejne pozycje, aż wylądował na miejscu siódmym, to samo przydarzyło się Pol_Yakovowi i Magorzacie, która mimo to utrzymywała trzecie miejsce, ale szósty Arek12 tracił tylko 3 sekundy. Po pit-stopach kolejne bandy dopisali na swoje konto Gosia i Pol_Yakov, a Vanrook16 uporał się kolejno z MPlutą2 i Pol_Yakovem, ale chwilę później kolejny błąd kosztował kilka pozycji. Na finałowym kółku Gosia raz jeszcze uszkodziła bolid, co próbował wykorzystać MPluta2- który w międzyczasie uporał się z Pol_Yakovem- ale już nie zdążył i Magorzata świętowała pierwsze podium w 1 lidze. Na mecie Magorzatę, MPlutę2, Pol_Yakova i Vanrooka dzieliło 1.5 sekundy.


KALISCHREINIGUNG: Tikej69 rzutem na taśmę wygrywa wyścig

Anansi postanowił sprowadzić Vanrooka16 na ziemię i zdobył pole position bijąc absolutny rekord okrążenia. W wyścigu był poza zasięgiem Tikeja, który z kolei był poza zasięgiem reszty stawki. To są jednak wyścigi i do flagi w czarno- białą szachownicę nie można być niczego pewnym, o czym przekonał się lider wyścigu, który mając dużą przewagę uderzył w bariery w przedostatnim zakręcie ostatniego okrążenia i musiał zadowolić się miejscem drugim, przegrywając o nieco ponad sekundę. Podium uzupełnił Arek12, a za nim dojechał Pol_Yakov, który na ostatnich metrach wyprzedził Mplutę2. Kolejny wyścig z przygodami przejechał Vanrook, który znalazł się dopiero na szóstej lokacie, przez co Tikej zrównał się z nim punktami. W ostatnim wyścigu zapowiadała się więc bardzo ciekawa walka o tytuł...


WWR: Tikej69 wygrywa wyścig i po raz drugi zostaje mistrzem 1 ligi!

Miała być zacięta walka o mistrzostwo, a rzeczywistość okazała nieco inna. Anansi zakończył sezon z kompletem pole positions, wykręcając na torze WWR 36.666 i o 0.7 sekundy pokonał Tikeja69. Dopiero siódmy czas uzyskał Vanrook16, który nie miał wiele czasu na przygotowania. Na pierwszym okrążeniu wycofał się Anansi, więc na czele znalazł się Tikej69, który zaczął budować przewagę. Vanrook natomiast szybko uporał się z Arkiem12, ale już nie był w stanie wyprzedzić DawidaRS, który z kolei niedługo później znalazł się przed Pol_Yakovem. Kiedy Tikej miał już 10 sekund przewagi, zadzwonił mu telefon, przez co wylądował w barierze i po pit-stopie spadł za Vanrooka, ale po zjazdach reszty stawki wrócił na czoło. Vanrook w tym momencie był czwarty, za Pol_Yakovem i Dawidem, ale i Vanrook i Dawid wyprzedzili zmagającego się z oponami Pol_Yakova i to oni stanęli na podium, razem z Tikejem, który tym samym przypieczętował mistrzowski tytuł.39 sezon pokazał jak wyścigi potrafią być nieprzewidywalne, po pierwszych czterech wyścigach wydawało się, że Vanrookowi nic nie odbierze mistrzowskiego tytułu- wygrał trzy spośród nich, a jednak... Pechowa druga część sprawiła, że to Tikej cieszy się z mistrzowskiego tytułu. Zakończył on sezon z dwoma zwycięstwami i zgromadził łącznie 134 punkty i o 10 oczek pokonał Vanrooka. Podium uzupełnił Anansi z 86 punktami, choć nie ukończył trzech wyścigów.

 

Tak oto kończymy pierwszą część podsumowania, ale to jeszcze nie koniec, bo już niedługo pojawi się kolejna, a w niej coś dla fanów statystyk.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz