wtorek, 3 listopada 2020

40 sezon MaxF1: Przeżyjmy to jeszcze raz!


 

Jubileuszowy 40 sezon przeszedł już do historii, pora więc jakoś go podsumować. Dziś podsumujemy sezon wyścig po wyścigu. Zapraszam do lektury.

 

 

FAJF: Tikej69 najlepszy na otwarcie sezonu

W pierwszych kwalifikacjach sezonu zabrakło głównego faworyta do pole position Anansiego. W tych okolicznościach najszybszym zawodnikiem okazał się być Tikej69, który następnie prowadził od startu do mety i odniósł pewne zwycięstwo. Jedyny kierowca, który potencjalnie mógł mu zagrozić, czyli Vanrook już na drugim kółku uderzył w bariery i po pit-stopie spadł na piąte miejsce i musiał nadrabiać straty. Ostatecznie finiszował jako drugi, prawie 6 sekund za zwycięzcą, natomiast podium uzupełnił wracający do rywalizacji na pełen etat Rojek. Przygody miał też ostatni na mecie Anansi, który podczas polowania na najlepszy czas okrążenia musiał zjechać do boksów, ponieważ "[jego- przyp. red.] kot se coś zrobił i wył, na szczęście nic groźnego", a wyjechał ponad 3 minuty później.

 

NO: Vanrook16 wygrywa pełen dramatów wyścig na torze NO  

Początek rywalizacji na torze nie zwiastował zwycięstwa Vanrooka16, ponieważ z pole position ruszał Tikej69 i to on prowadził na początku wyścigu, a do tego tuż przed pit-stopami pięciokrotny mistrz 1 ligi został wyprzedzony przez Rojka. Ani Tikej, ani Rojek najwyraźniej jednak nie chcieli wygrać tego wyścigu. Tikej uderzył w bandy tuż przed swoim zjazdem i na czele znalazł się Rojek, ale i on uszkodził bolid- i to dwukrotnie na kolejnych okrążeniach. W tej sytuacji prowadzenie objął Vanrook16, który nabrał wiatru w żagle, zaczął odjeżdżać od obrońcy mistrzowskiego tytułu i nie oddał już zwycięstwa, pokonując go o ponad 3 sekundy. Błędy Rojka wykorzystała również Magorzata, która uzupełniła podium. Niecodzienną przygodę miał piąty na mecie Arek12, któremu na jednym z okrążeń tuż przed nosem pojawił się pewien pijany osobnik... 

 

RAKADU: Tikej69 zwycięża po zaciętej walce!

Kwalifikacje na torze Rakadu zakończyły się niemałą sensacją, bowiem po raz pierwszy od 31 sezonu pole position w 1 lidze wywalczył Rojek i to on prowadził po starcie. Szybko jednak zmieniło się to, ponieważ lidera zaskoczyło działanie hamulców i wyjeżdżał poza tor, co wykorzystał Tikej, obejmując prowadzenie. Rojek jednak nie poddawał się i na szóstym kółku wrócił na fotel lidera, po błędzie Tikeja. Nie był to jednak koniec walki, obaj jechali blisko siebie, aż w końcu lider generalki przeprowadził skuteczny atak, awansując na pierwsze miejsce i nie oddając go do mety. Podium po samotnym wyścigu uzupełnił Vanrook16, a za nim finiszował Arek12, który wyprzedził Magorzatę w samej końcówce. Niestety z wyścigu jeszcze przed startem odpadł szósty w kwalifikacjach Pol_Yakov, któremu sprzęt doszczętnie spłonął, na szczęście sam zawodnik nie ucierpiał.

 

TOR DLA DROBNIAKA: Tikej wygrywa na domowym torze

Tym razem Anansi pojawił się w kwalifikacjach co oczywiście skończyło się jego pole position. Okazało się jednak, że ustawienia kwalifikacyjne na torze dla Drobniaka nie działają najlepiej w wyścigu, ponieważ na trzecim kółku uporał się z nim Tikej, który dowiózł pewne zwycięstwo, w czym nie przeszkodziła mu banda i konieczność przyspieszenia postoju. Po błędach i uszkodzeniach bolidu na drugim miejscu dojechał Anansi. Podium uzupełnił Vanrook16, który nie najlepiej zaczął, ale w końcówce doganiał Rojka, ale nie miało to znaczenia, bo ten uderzył w bariery.

 

26 KWIETNIA: Anansi odnosi pierwsze zwycięstwo w sezonie

Ogromne emocje przyniosły nam już kwalifikacje, ponieważ pole position zdobył Tikej69, który pokonał Rojka o 0.016 i Anansiego o 0.1 sekundy. Początek wyścigu również należał do Tikeja, który do pit-stopów odjechał na 6 sekund od Vanrooka16, a Anansi utrzymywał trzecią lokatę. Zmieniło się to podczas postojów, ponieważ Vanrook popełnił błąd tuż przed zjazdem, natomiast Tikej spędził sporo czasu w alei serwisowej, a do tego po wyjeździe uderzył w bandy, lecz kontynuował jazdę. Dla obu nie był to koniec kłopotów, ponieważ Tikej ponownie uszkodził samochód, a Vanrook najpierw uderzył w bandy, a później stracił dużo czasu w dziwnych okolicznościach (on sam twierdził, że przed nim znalazła się ciężarówka, którą ciężko było wyprzedzić). W tych okolicznościach na czele znalazł się Anansi i to on wygrał wyścig, 11 sekund przed Tikejem, a na podium wskoczyła Magorzata.


KALISCHREINIGUNG: Drugie z rzędu zwycięstwo Anansiego

W kwalifikacjach bez niespodzianek najszybszy był Anansi, który pokonał drugiego Vanrooka16 o 0.2 sekundy. Walka o drugie miejsce była zdecydowanie bardziej zacięta, ponieważ Rojek stracił do Vanrooka 0.002, a Tikej69 0.003 sekundy. W wyścigu również najlepszy był Anansi, który na chwilę tylko oddał prowadzenie- podczas rutynowych pit-stopów. Drugie miejsce po dosyć samotnym wyścigu zajął Vanrook16, a podium uzupełnił Tikej69, który na początku nie był w stanie uporać się z Rojkiem. Sześciokrotny mistrz 1 ligi uderzył jednak w bandy po postoju i musiał po raz kolejny odwiedzić swoich mechaników, u których spędził ponad 1.5 minuty, bijąc tym samym wyczyn Mercedesa z GP Niemiec 2019...


WWR: Magorzata odnosi pierwsze zwycięstwo w 1 lidze!

Czasówka na torze Walę w Reklamy zakończyła się kolejnym pole position Anansiego, który pokonał Tikeja o ponad 0.2 sekundy, reszta stawki była daleko, daleko z tyłu. Anansi wycofał się jednak z wyścigu na pierwszym kółku, a swój bolid już na dzień dobry uszkodził Tikej69. W tych okolicznościach na czele znalazła się Magorzata, która ani na chwilę nie oddała prowadzenia do samej mety i przyjechała na metę z 27- sekundową przewagą nad resztą świata. Oprócz Tikeja w barierach znalazł się również Arek12, a Vanrook16 odpadł z wyścigu po awarii zasilania. Wykorzystał to wracający po dłuższej przerwie M_Pablo, który zajął drugie miejsce po starcie z szóstego pola, a rzutem na taśmę podium uzupełnił Tikej69.


38 SEZON MAXF1: Epilog

Swój trzeci mistrzowski tytuł w 1 lidze już na torze Kalischreinigung przypieczętował Tikej69, który ostatecznie sezon zakończył z trzema zwycięstwami, kompletem podiów i 141 punktami na koncie. 40 punktów mniej zgromadził Vanrook16, tuż za którym znalazła się Magorzata, tracąca do niego 4 oczka.

 

 

W ten sposób dotarliśmy do końca sezonu, ale nie do końca podsumowań, ponieważ niebawem pojawi się część druga, w której spojrzymy na sezon pod kątem statystyk.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz