HAXBALL MAXF1 WORLD CUP 2022: FINAŁ

Po świetnym meczu o brąz przyszedł czas na ostateczne rozstrzygnięcie. WIELKI HIT, mecz zapowiadany jako NAJWIĘKSZY W HISTORII MAXA z dwoma najlepszymi zawodnikami. Przeszli przez turniej jak burza, nie przegrywając żadnego spotkania.

JOOKER VS AOW

Jooker miał w planie wygrać swój trzeci turniej na Maxie i być samodzielnym rekordzistą, natomiast AoW chciał wygrać po raz pierwszy turniej i to od razu ten najważniejszy. Parę minut po 21:00 wybrzmiał pierwszy gwizdek i zawodnicy ruszyli do walki. Więcej czasu przy piłce i na ataku spędził Jooker, ale AoW nie dawał mu szans na skuteczną szarżę, doskonale spisując się w defensywie. Jednak jego kontrataki również nie przynosiły skutku. Po upływie czwartej minuty Jooker przystąpił do zmasowanego ataku na bramkę admina. AoW kilka razy wybronił bliskie celu strzały, ale w 4:27 minucie w złą stronę odbił lecącą piłkę i poleciała rykoszetem wprost do jego bramki!!! Jooker objął prowadzenie, które spokojnie zachował do przerwy.

Drugie pięć minut regulaminowego czasu gry rozpoczęło się od fantastycznej wymiany ciosów, lecz bez trafień. Raz próbował jeden, raz drugi, po 8 minutach gry Jooker ciągle prowadził 1 - 0, aż w końcu AoW strzelił bramkę wyrównującą!!! Padła ona w podobny sposób jak ta Jookera - jeden ze strzałów rykoszetem poleciał do bramki. Do końca 10 minuty gracze próbowali różnych akcji, ale nic nie przyniosło już sytuacji nawet bliskiej rozstrzygnięcia. Wynik 1 - 1 po 10 minutach gry oznaczał jedno - PIERWSZĄ W TYM TURNIEJU DOGRYWKĘ!!!

Po chwili przerwy Jooker zaczął pierwszą połowę dogrywki, która przebiegała dosyć bezpiecznie - zawodnicy wiedzieli, czym grozi utrata nawet jednej bramki, więc grali bardzo rozważnie. To nie przyniosło bramek i po trzech minutach dogrywki mieliśmy nadal 1 - 1.

Druga połowa to ostry atak Jookera i po 14 minucie spotkania AoW popełnił wymuszony poprzez ostry napór rywala błąd, po kolejnym rykoszecie piłka trafiła do jego bramki. Szef MAXF1.COM musiał zaryzykować i w dwie minuty znaleźć drogę do bramki młodszego rywala. Dokładnie minutę później AoW zmusił do błędu przy bocznej linii Jookera i umieścił piłkę w jego bramce, a więc wyrównał stan meczu na 2 - 2 na 56 sekund do końca! I wtedy AoW zaczął grać bardzo oszczędnie, czekając jakby na rzuty karne. Jooker również nie atakował. Ale w ostatnich sekundach po niezbyt mocnym strzale Jookera AoW napotkał problemy z jego obroną. Szybko do niego doskoczył Jooker, co zakończyło się wpakowaniem piłki do bramki rywala na CZTERY SEKUNDY przed rzutami karnymi!!! AoW jeszcze energicznie rozpoczął, ale czasu było zdecydowanie za mało - JOOKER WYGRYWA MUNDIAL MAXF1.COM 2022 PO DOGRYWCE 3 - 2!!! Wielkie brawa za ten spektakl, GRATULACJE!!!

Po wszystkim odbyła się wielka ceremonia i celebracja miesiąca walki i gry graczy MAXF1.COM!

Na koniec komitet organizacyjny HAXABALL MAXF1 WORLD CUP 2022 (Magorzata) wraz z redakcją MAXF1NEWS (MPluta2) chciałby podziękować wszystkim uczestnikom za udział w turnieju i zapewnienie sporej dawki emocji oraz pogratulować medalistom.

Osobiście dziękuję również Magorzacie, która nieco mnie odciążyła przygotowując część raportów z meczów. Dobra robota i na boisku i na MAXF1 NEWS i w biurze organizatora 👍😉

Artykuł powstał we współpracy z Magorzatą.