wtorek, 13 sierpnia 2019

Alfabet MaxF1: B jak...

Jak się powiedziało "A", to trzeba powiedzieć "B", czyli pojęcia zaczynające się od drugiej litery alfabetu- ban, banda, bolid, Bankrut, baraże, Barażowy (tor), beniaminek, blog, brązowy puchar.


B jak...

Ban- broń AoWa na tych, którzy nie przestrzegają regulaminów. AoW może wlepić bana na forum (przykładowo za spam), czata (za używanie słów powszechnie nieakceptowalnych), lub nawet całego maxa (za multikonto).


Banda (inaczej bariera)- takie coś co występuje na torze, aby zapewnić bezpieczeństwo. Na torach maxowych zapobiega też ścinaniu zakrętów. Jest to coś, co należy unikać, bowiem spotkanie z tym grozi uszkodzeniem samochodu i stratą czasu w wyścigu. Bandy wykonane są ze stali, lub z opon.Bolid- meteor o jasności większej niż –4m, czyli jaśniejszy niż Wenus. jednomiejscowy samochód wyścigowy o otwartym nadwoziu i kołach wystających poza profil kokpitu. Aby bolid był szybki i dobrze się prowadził musi być odpowiednio ustawiony (zobacz „ustawienia”).


Bankrut- nazwa pochodzi z okresu, kiedy admini zorientowali się, że maxf1 nie przynosi spodziewanych zysków. Ten tor był w kalendarzu pierwszego sezonu MaxF1- a dokładniej kończył tamten sezon. Rozegrano na nim już 19 wyścigów, najwięcej pole positions i zwycięstw (odpowiednio 6 i 4) ma na koncie Anansi. Do niego należy też absolutny rekord okrążenia, wynoszący 23.033, natomiast rekord z wyścigu to 24.133, a jego autorem jest Vanrook16.


Baraże (zobacz również "awans do wyższej ligi")- przedsezonowa rywalizacja na torze Barażowym, ostatecznie decydująca o tym kto awansuje do 1 ligi, a kto z niej spadnie. Bierze w nich udział czołówka drugich lig (pomijając ich mistrzów) oraz pierwszoligowcy z pozycji w klasyfikacji od 12 do 17. Obecnie baraże polegają na wykręceniu jak najlepszego czasu jednego okrążenia, lub czasu wyścigu na dystansie 15 okrążeń, w 1 lidze ląduje najszybsza dwójka w czasówce i najszybsza piątka w wyścigu. Aktualnie baraże nie odbywają się, a przydział do ligi odbywa się na podstawie rezultatów sesji testowej.Barażowy- tor znany głównie z rozgrywanych na nim baraży, aczkolwiek rozegrano na nim 3 wyścigi. 3 razy z pole position i 2 razy wygrał Anansi. Absolutny rekord okrążenia wynosi 22.267 i należy do Anansiego, natomiast rekord wyścigu to 24.102 wykręcony przez Drobnego513.


Beniaminek (zobacz również „awans do wyższej ligi”)- kierowca, który awansował do wyższej ligi i gra w niej pierwszy sezon po takim awansie.

Blog- rodzaj strony internetowej zawierającej odrębne, zazwyczaj uporządkowane chronologicznie wpisy. Na maxf1.com każdy może założyć swojego bloga, który umożliwia tagowanie wpisów i komentowanie ich przez czytelników.


Puchar 1 ligi
Puchar 2 ligi i niższych


Brązowy puchar- puchar otrzymywany za zajęcie w klasyfikacji generalnej trzeciego miejsca.
  
Źródło: wikipedia, maxf1, blogi maxf1, MaxF1 News, własne, wikia.com


Źródło obrazków: Designed by kjpargeter / Freepik, maxf1

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz