środa, 20 listopada 2019

Alfabet MaxF1: F/H jak...

Mamy aktualnie dłuższą przerwę od ścigania, a to oznacza, że "Alfabet MaxF1" wraca i to z dwiema literami alfabetu- "F", "G" i "H"
F jak...


Fajf- tor debiutujący w kalendarzu MaxF1 Championship w 1 sezonie i do tej pory rozegrano na nim 18 wyścigów. Najwięcej pole positions wywalczył Damian1127 (5), natomiast najwięcej zwycięstw ma na koncie Stachu32 (4). Absolutny rekord okrążenia to 31.333 i należy do Anansiego, natomiast rekord z wyścigu należy do Damiana1127, który ustanowił czas 32.934. Jest to średnio-szybki tor, pierwsza część składa się z wolnych zakrętów, a druga jest bardzo płynna i szybka.

Forum- przeniesiona do struktury stron WWW forma grup dyskusyjnych, służąca do wymiany informacji i poglądów między osobami o podobnych zainteresowaniach. Na maxowym forum można na przykład proponować jakieś zmiany, zgłaszać problemy z grą, poszukać kierowcy do teamu, pisać o wszystkim i o niczym.


Finanse- wszystko to co dotyczy pieniędzy, czyli stan konta, dochody i wydatki. Dochody można uzyskać za wynik w kwalifikacjach i wyścigu, za przejechane okrążenia (obecnie 10 000 za każde okrążenia), a także od sponsora. Natomiast wydatki wynikają z zatrudnionej ekipy oraz z ulepszania bolidu. Sprawami finansów zajmuje się menadżer ds finansów, który pozwala wynegocjować lepsze warunki finansowe.
H jak...


Hamulec- urządzenie mechaniczne służące do zmniejszenia prędkości, lub zatrzymywania bolidu. Jest on potrzebny na każdym maxowym torze (no, prawie, bo żeby wyjechać na Trebor trzeba zdemontować hamulce, czyli coś jak w żużlu), a uruchamiany jest spacją (a w pit-lane dolną strzałką...). Im wyższy level hamulca tym oczywiście skuteczniejsze hamowanie.
 

 
 << E

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz