środa, 24 czerwca 2020

Alfabet MaxF1: P jak...


Po długiej przerwie wracamy z Alfabetem MaxF1, a dziś litera "P" jak: Pistolet, pit-lane, pit-stop, podsterowność, pole position, premium, przerwa międzysezonowa, Ptak.
P jak... Pistolet- tor, którego nazwa wzięła się prawdopodobnie z jego kształtu, który przypomina troszeczkę pistolet. Debiutował w kalendarzu Mistrzostw MaxF1 w 5 sezonie i rozegrano na nim 8 wyścigów, najwięcej pole positions na tym torze zdobył Stachu32 (5), rekord zwycięstw również należy do Stacha, jednak musi się nim dzielić z Civixem- obaj wygrywali trzykrotnie. Absolutny rekord okrążenia należy do Rojka i wynosi on 26.701 i jest to czas z kwalifikacji.


 


Pit-lane- droga między boksami, a torem, na której obowiązuje ograniczenie prędkości.Pit-stop (dosłownie "postój w kanale")- angielskie określenie oznaczające zatrzymanie się pojazdu uczestniczącego w wyścigu na stanowisku obsługi technicznej. Na MaxF1 wykorzystywane są na zmianę opon i na naprawę ewentualnych uszkodzeń.
 

Podsterowność- zjawisko, występujące kiedy przód samochodu nie chce skręcać i zaczyna zsuwać się w kierunku zewnętrznej krawędzi zakrętu.


Pole position- pierwsze miejsce na starcie wyścigu, przyznawane najszybszemu kierowcy w kwalifikacjach. Na MaxF1 oznacza to tyle, że startuje od razu, bez straty czasowej.

 


Premium- dodatkowe funkcje gry, dostępne odpłatnie, przez określony czas, nie dające bezpośredniej przewagi. Na Maxie za 5zł (przelewem przez PAYPAL), lub 9zł netto [11.07zł brutto] (SMS-em) dostajemy na miesiąc niebieski kolorek na czacie, możliwość jazdy na wszystkich torach w zakładce "TORY", szczegółowe informacje o ustawieniach i czasach okrążeń na nich uzyskanych.Przerwa międzysezonowa- jest to przerwa trwająca od końca jednego do początku kolejnego sezonu. Jest ważna zarówno dla administracji (która może w tym czasie wprowadzać większe zmiany), jak i dla graczy (którzy mogą trochę odpocząć i/lub przygotować się do sezonu). W tym czasie odbywają się baraże, a ponadto można sobie wtedy pojeździć po torze testowym My Chcemy Tor.


 


Ptak- jeden z adminów, odpowiedzialnych za całą strukturę MaxF1. Ptak pojawia się na maxie od czasu do czasu, chyba tylko po to, żeby skontrolować AoWa, chociaż ostatnio widziany był 1.5 roku temu.
 
<< O

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz