środa, 15 lipca 2020

Alfabet MaxF1: T jak...


Alfabet MaxF1 zbliża się powoli do końca, bo następna w kolejce jest literka T jak: team, Tor Testowy, Torpedos Kalikos, Trebor, trening i tydzień wyścigowy...
T jak...


Team- zespół składający się z dwóch zawodników, którzy zdobywają punkty do klasyfikacji zespołów i walczączą o zespołowe mistrzostwo. Założenie teamu kosztuje 5zł (przelewem przez PAYPAL), lub 9zł netto [11.07zł brutto] (SMS-em), opłatę za team ponosi tylko osoba zakładająca go, osoba zaproszona nie płaci nic.
Tor Testowy- tor My Chcemy Tor dostępny tylko podczas przerwy między sezonowej, na którym można przygotowywać się do kolejnego sezonu.Torpedos Kalikos- tor powstały na cześć Kalika114, który przez długi czas sponsorował MaxF1. Tor debiutował w kalendarzu w 15 sezonie i rozegrano na nim 12 wyścigów. Najlepiej na tym torze radzi sobie Anansi, który 8 razy startował z pole position, wygrał 5 wyścigów, a do tego ustanowił rekord kwalifikacyjny będący jednocześnie rekordem absolutnym- 30.300. Najlepszy czas wyścigu netto należy jednak do Mpluty2, który pokonał dystans wyścigu w czasie 8:18.568. Torpedos jest torem szerokim i dosyć płynnym, choć posiada trzy ostre nawroty. Jednym z najciekawszych fragmentów jest szybka szykana 11-12.Trebor- odwrócony tor dla Roberta, na którym nie używa się... hamulca. Rekord okrążenia na tym wyjątkowym torze należy do Stacha32, który osiągnął czas 25.656, jest to wynik o 4.5 sekundy gorszy niż ten na normalnym torze dla Roberta. Swoją drogą wyścig bez hamulców, mógłby być ciekawy...
Trening- sesja jazdy po torze trwająca od poniedziałku 20:30 do piątku 19:55, podczas której kierowcy pracują nad ustawieniami swoich bolidów w ramach przygotowań do kwalifikacji i wyścigu (to też najlepszy czas na podreperowanie swojego budżetu, bo każde przejechane okrążenie to 10 000 max$).


Tydzień wyścigowy- obejmuje swym zasięgiem czas od poniedziałku 20:30 do poniedziałku 20:00, od treningów przez kwalifikacje, aż po wyścig. Pełny harmonogram wygląda następująco:

  • TRENING - od poniedziałku (20:30) do piątku (19:30) - ten tryb gry pozwala poznać tor i charakterystykę bolidu, oraz ustawić go tak, aby osiągał jak najlepsze rezultaty na danym torze.

  • KWALIFIKACJE - od piątku (20:00) do niedzieli (19:30) - wyłaniają pozycje startowe do wyścigu. W tym czasie można przejechać dowolną ilość okrążeń, aby wykręcić jak najlepszy czas (best lap) i zająć jak najwyższą pozycję przed wyścigiem.

  • WYŚCIG - od niedzieli (20:00) do poniedziałku (20:00) - kończy weekend wyścigowy. Odbywa się on na dystansie 15 okrążeń i można go przejechać tylko raz w pierwszym terminie (niedziela 20:00) lub w drugim.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz