czwartek, 23 lipca 2020

Alfabet MaxF1: U/W/Z jak...


Dzisiaj ostatnia odsłona Alfabetu MaxF1, ponieważ zostały jeszcze tylko trzy litery: "U" jak: upgrade, user, "W" jak: wierzchołek zakrętu, WWR, wyścig oraz "Z" jak zawieszenie.U jak...
Upgrade- podniesienie poziomu jakiegoś elementu bolidu.
User (inaczej użytkownik)- osoba korzystająca z systemu komputerowego (w naszym przypadku zarejestrowana na maxf1.com), jest ona podmiotem posiadającym unikatową nazwę (u nas jest to login), służącą do jego identyfikacji w celu umożliwienia dostępu do systemu informatycznego oraz korzystania z jego zasobów.W jak...
Wierzchołek zakrętu- środkowy punkt wewnętrznej linii jazdy w zakręcie, w który kierowcy starają się wcelować swoje samochody, aby wykręcić lepszy czas.

WWR (Walę w Reklamy)- tor debiutujący w kalendarzu w pierwszym sezonie Mistrzostw MaxF1, na którym rozegrano do tej pory 15 wyścigów. Najwięcej pole position zdobył na tym torze Stachu32 (6), a rekord zwycięstw dzielą między sobą Civix_PL i Stachu32, wygrywający po 3 razy. Absolutnym rekordzistą toru jest Anansi, który w minionym sezonie w kwalifikacjach ustanowił czas 36.666, natomiast najlepszy czas wyścigu należy do Stacha i wynosi 10:16.765. Nazwa tego toru jest jak najbardziej na miejscu, ponieważ jest on dosyć trudny i łatwo tutaj uderzyć w bariery.


Wyścig- rywalizacja na określonym dystansie, polegająca na osiągnięciu mety w jak najkrótszym czasie. Na MaxF1 wyścig można jechać w dwóch terminach: niedziela 20:00- 22:00 i niedziela 22:00- poniedziałek 20:00, rozgrywany jest na dystansie 15 okrążeń i można go jechać tylko raz. W wyścigu przyznawane są punkty do klasyfikacji generalnej, według klucza 25-18-15-12-10-8-6-4-2-1.Z jak...Zawieszenie- zespół elementów łączących koło z resztą pojazdu, który jest częścią podwozia. Wpływa ono na stabilność bolidu i zużycie opon.
 Brak komentarzy:

Prześlij komentarz