czwartek, 4 listopada 2021

43 SEZON MAXF1: Przeżyjmy to jeszcze raz!

 


44 sezon już ruszył, ale nie został jeszcze podsumowany poprzedni, pora więc to zmienić. Dzisiaj pierwsza część podsumowania, w której prześledzimy sezon wyścig po wyścigu. Zapraszam zatem do lektury.

 

DUPCYNGIEL: Rojek wygrywa na domowym torze

Sezon po raz kolejny został zaingurowany na torze Dupcyngiel gdzie najlepszym zawodnikiem okazał się być gospodarz Rojek, który w kwalifikacjach wykręcił czas 23.120 o 0.2 sekundy pokonując Tikeja69. Wyścig również był pod kontrolą Rojka, który prowadził od startu do mety i pokonał Tikeja69 o niespełna dwie sekundy. Podium uzupełnił Arek12, który prezentował dobre tempo, lecz nie był w stanie zagrozić czołowej dwójce, tracąc na mecie 6.5 sekundy. Czwarte miejsce zajął AoW, który po drodze musiał stoczyć zacięty bój z zespołową koleżanką Magorzatą- na mecie rozdzieliło ich 12 tysięcznych sekundy. W wyścigu zabrakło Pol_Yakova, który zalał piwem komputer pokładowy i nie mógł odpalić bolidu.

 

TOR DLA ROBERTA: Tikej69 wygrywa rzutem na taśmę!

Na kwalifikacje na torze dla Roberta postanowił wrócić Anansi, co skończyło się zdobyciem przez niego pole position. Mimo to w wyścigu dojechał tylko do drugiego sektora, więc w walce o zwycięstwo zostali Tikej69 i Rojek, choć sześciokrotny mistrz 1 ligi tracił dystans do lidera. Tikej miał już 15 sekund przewagi i wydawało się, że spokojnie dowiezie zwycięstwo, ale zawisło ono na włosku kiedy to uderzył w bariery. Po nieplanowanym postoju w boksach Tikej wyjechał tuż za Rojkiem, ale przeprowadzona na ostatnim kółku szarża zapewniła mu triumf z ponad półtora- sekundową przewagą nad Rojkiem. Na trzecim stopniu podium stanęła Magorzata, która tym razem musiała walczyć z Arkiem12.

 

KACZUSZKA: Tikej69 odnosi drugie zwycięstwo z rzędu i obejmuje samodzielne prowadzenie w generalce

W czasówce najszybszym zawodnikiem okazał się być Rojek, który jako jedyny zszedł poniżej 29 sekund i wyprzedził Tikeja o ponad ćwierć sekundy, trzecim czasem popisał się M_Pablo. Po starcie prowadził Rojek, ale w szybkim tempie zbliżał się do niego Tikej69. Przestało to jednak mieć znaczenie, bowiem na trzecim okrążeniu Rojek wylądował w barierach. Na prowadzeniu znalazł się Tikej69, który nie oddał go do samej mety, w czym nie przeszkodził mu błąd w alei serwisowej. Drugie miejsce zajęła Magorzata, która w końcówce musiała uważać na szarżującego Rojka- ostatecznie rozdzieliło ich 0.125 sekundy.

 

MUMINEK: M_Pablo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w 1 lidze!

M_Pablo od początku tygodnia na torze Muminek prezentował się z bardzo dobrej strony, a kwalifikacje zakończył 0.2 sekundy za Tikejem69. Początek wyścigu nie zwiastował triumfu Pabla, który już na początku uderzył w bandy, ale na tyle niegroźnie, że kontynuował jazdę, Spadł za Magorzatę, lecz tylko na chwilę, ponieważ i ona nie unikała błędów. Tikej prowadził ze sporą przewagą kiedy na ósmym kółku doszło do dramatów podczas których aż trzykrotnie lądował w barierach, przez co ponownie musiał odwiedzić swoich mechaników i o zwycięstwie mógł zapomnieć. Tym sposobem na czele znalazł się M_Pablo przed Magorzatą, a kolejności nie zmieniły ich błędy w końcówce. Dość niecodzienne problemy miał AoW, który ominął punkt pomiaru czasu pierwszego sektora, po zorientowaniu się w sytuacji postanowił przycwaniakować i cofnąć się do tego miejsca, by odhaczyć s1.

 

26 KWIETNIA: Magorzata wygrywa dramatyczny wyścig na torze 26 Kwietnia

Jeśli komuś było mało emocji, to wyścig na torze 26 Kwietnia dostarczył kolejnych. Z pole position ruszał Tikej69 i to on prowadził po starcie, lecz już na drugim kółku uderzył w bariery, spadając po pit-stopie na piąte miejsce. W ten sposób na czele znalazła się Magorzata, która prowadziła, choć i ona nie ustrzegła się błędów. Po rutynowych pit-stopach Tikej był już drugi i podążał za Magorzatą, wtedy oboje uderzyli w bariery i musieli zjechać na naprawy, ale Gosia bardziej uszkodziła bolid i straciła prowadzenie na rzecz Tikeja. Nie był to jednak koniec emocji, ponieważ lider generalki ponownie popełnił błąd, który wykorzystała Gosia wskakując na pierwsze miejsce i wygrywając różnicą 0.2 sekundy. Super MaxF1 Team miał jeszcze jeden powód do świętowania, ponieważ po raz pierwszy w karierze na podium stanął AoW, który wcześniej musiał stoczyć zacięty bój z M_Pablo.

 

SAMURAJ: Tikej69 wygrywa z ogromną przewagą

Po raz kolejny najszybszym zawodnikiem w kwalifikacjach był Tikej69, który tym razem w wyścigu uniknął poważnych błędów i- prowadząc od startu do mety- odniósł pewne zwycięstwo, wyprzedzając Magorzatę o prawie 25 sekund i M_Pablo o ponad 43. Zarówno Gosia, jak i Pablo nie zdołali uniknąć błędów. Ozdobą wyścigu była zacięta walka pomiędzy M_Pablo, a Pol_Yakovem. Dopiero piąte miejsce z ogromną stratą zajął AoW, który po świetnych kwalifikacjach (trzecie miejsce) "podpalił się" i chciał jechać zbyt szybko, co skończyło się kilkoma bandami.

 

TOR DLA DAMIANA: M_Pablo wygrywa, Tikej69 czterokrotnym mistrzem 1 ligi!

Ostatnie kwalifikacje w tym sezonie były bardzo ciekawe, Magorzata robiła co mogła, ale to Tikej zgarnął kolejne pole position, wyprzedzając rywalkę o 0.036s. Początek wyścigu nie był natomiast zbyt emocjonujący, Tikej, Gosia i Pol_Yakov podążali spokojnie na czele w dość sporych odstępach, jedynie M_Pablo doganiał AoWa. Dramaty rozpoczęły się w trakcie rutynowych pit-stopów, kiedy tuż po swojej wizycie u mechaników w barierach wylądował Tikej69, który po naprawach tracił 10 sekund do nowej liderki Gosi, jednak nie był to koniec jego problemów. Magorzata prowadziła, ale najwyraźniej ona także nie chciała wygrać tego wyścigu, bowiem i ona nie ustrzegła się poważnych błędów. W ten sposób na czele znaleźli się M_Pablo i Pol_Yakov, którzy wcześniej stoczyli zacięty pojedynek i to oni stanęli na dwóch najwyższych stopniach podium. Tikej uzupełnił "pudło", a Magorzata musiała zadowolić się czwartą lokatą, przed AoWem, który co ciekawe stracił do zwycięzcy tylko 5.6 sekundy.

 

43 SEZON MAXF1: Epilog

Po raz czwarty w karierze mistrzem 1 ligi został Tikej69, który nie schodził z podium, a sezon zakończył z trzema zwycięstwami na koncie i 141 punktami. Swoje najlepsze wyniki w klasyfikacji generalnej 1 ligi osiągnęli Magorzata oraz M_Pablo. Gosia wygrała w tym sezonie jeden wyścig i uzbierała 116 oczek, natomiast Pablo triumfował dwukrotnie, a sezon skończył z 99 punktami na koncie.

 

 

Tak oto kończy się pierwsza część podsumowania 43 sezonu, w której przypomnieliśmy sobie co działo się w każdym z siedmiu wyścigów. Kolejna część już wkrótce, a w niej coś dla fanów cyferek.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz