środa, 4 grudnia 2019

Alfabet MaxF1: L/M jak...


Kolejna odsłona "Alfabetu MaxF1" to literki "L" oraz "M", czyli takie pojęcia jak: laper, level bolidu, markieting, mechanik, mistrz, moc bolidu, multikonto.

L jak...

Laper- jest to pseudonim Anansiego, który przejeżdża astronomiczne ilości okrążeń, ma ich już na koncie ponad 282 468. Laper to również ranga na czacie powstała na cześć Anansiego, aby ją otrzymać należy podczas poprzedniej rundy przejechać 500 okrążeń, lub w całej karierze mieć ich ponad 50 000.


Level bolidu- to ogólnie rzecz biorąc moc bolidu, czyli poziom jego ulepszeń; im wyższy level, tym szybszy bolid. Na maxie można podnosić poziom takich elementów jak: przednie i tylne skrzydło, silnik, skrzynia biegów, zawieszenie, hamulce, elektronika i aerodynamika.
M jak...

Marketing- działania podejmowane przez menadżera mające na celu wynegocjowanie lepszych warunków kontraktów. Im lepszego menadżera zatrudnimy, tym więcej kasy możemy wyciągnąć od sponsora.


 
Mechanik- osoba zajmująca się naprawą i/lub składaniem bolidu, choć mechanicy na MaxF1 nie robią nic, no bo kto by chciał pracować za jednego maxodolara? Pierwotnie mieli oni wymieniać zużyte części ale znalazły się takie części, które się nie zużywają. 
Mistrz- zawodnik, który zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji sezonu (czyli zdobywa mistrzostwo), dzięki uzbieraniu największej liczby punktów. Mistrz otrzymuje oczywiście złoty puchar i specjalną rangę na czacie. Na chwilę obecną najwięcej złotych pucharów 1 ligi posiada Anansi, z dorobkiem 10 tytułów.

 
Moc bolidu- obliczana jest na podstawie leveli poszczególnych elementów bolidu.
  

Multikonto- posiadanie dwóch lub więcej profili tego samego użytkownika. Zjawisko to występuje m.in. na forach internetowych, czy grach multiplayer. Drugie i kolejne konto założone przez tego samego użytkownika jest czasem określane jako pacynka.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz